logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Pamukova Lisesi Bahçesinde Bulunan Ağaçlardan İkisi Kesilmiş

Pamukova Lisesi Bahçesinde Bulunan Ağaçlardan İkisi Kesilmiş

Pamukova Lisesi bahçesinde bulunan ağaçlardan ikisi kesilmiş. Gören ve duyanların üzüntüyle tepki verdiği bu ağaç kesimi  bir eğitim yuvasının  bahçesinde olunca tepkiler daha da artmış durumda. Herkes sebebini soruyor…Hiç bir sebep ağaç kesimini açıklayamaz…

Pamukova lisesi ilk eğitime başladığı dönemde bahçe bomboştu ve ağaç dikme etkinliği yapılmıştı. O dönemin öğrencilerinin elleriyle diktikleri bu ağaçlar onlar için çok önemliydi. O gençlerle büyümüş  olan bu ağaçlar neden kesildi..? .

Bir defasında Pamukova Lisesi bahçesinde ağaçları seven okşayan ve ağlayan insanlar görmüş sormuştum. “Neden Ağladınız ” diye O ağacı elleriyle diktiğini ve geçmişle aralarında bağ oluşturan bu ağaçlara olan sevgilerinden , lise yıllarına olan özlemlerinden söz etmişlerdi.

Şimdi o ağaçlardan ikisi yok edildi. Dolayısıyla bir çok gencin hayalleri de yok edildi..  Kalan ağaçların akıbeti ne olacak acaba?   Neden Kıydılar o canım ağaçlara.?

Sebep ne olursa olsun ” Yaş kesen Baş Keser “. Biz böyle öğrendik.. KAYNAK= (pamukovaninsesi.com)

HABERE AÇIKLAMA GELDİ İŞTE AÇIKLAMANIN TAM METNİ..

Pamukova Lisesi Bahçesinde ki Ağaç Kesimi ile İlgili Açıklama Geldi..

Pamukova Lisesi bahçesinde bulunan iki ağacın kesilmesine tepki gösteren eski öğrenciler konuyu sosyal medyada paylaştılar. Ağaç kesimine tepkiler sebebiyle ” neden ” diye sorarak haber yaptığımız yazıya ilk açıklama Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman AYDIN’dan geldi. Gazetemizi telefonla arayarak açıklamada bulunan Müdürümüzün bu Açıklaması şöyle;

Okul Müdürü Osman AYDIN ” Pamukova Lisesi Bahçesinde bulunan yaklaşık 30 yıllık bu iki ağacı Birkaç yeşil dalı var diye kurtarmaya çalışmıştık. Tüm çabalarımıza rağmen ağaçlar ne yazık ki kurudular. Tehlike arz ettiği için Orman İşletme Müdürlüğü yetkilerin bilgisi doğrultusunda ağaçlar kesildi. Bizler eğitimci olarak yeşilin ve ağaçların önemini bilerek yaş ağaçları korumaya dikkat ediyoruz. Okulumuz bahçesi etrafına duvar örülüyor . Ağaçlar zarar görmesin diye ince eleyip sık dokuyoruz.

Pamukova Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi Olarak ağaca ve yeşile verdiğimiz önemi, Pamukova İsabalı köyü arazisine diktiğimiz ıhlamur , ceviz ağaçları fideleri ve okulumuz bahçesine diktiğimiz ağaç fidanları ile kanıtladık.

Kesinlikle yaş ağaçlara zarar vermedik. Vermeyiz. ” dedi..

Sayın Okul Müdürümüzün bu açıklaması ağaç kesimlerinin neden olduğunu soran Kamu oyuna duyurulur..

konuya duyarlı davranarak açıklama yapmakta gecikmeyen Okul Müdürümüz Osman AYDIN’ a teşekkür ederiz..

Pamukova Lisesi Bahçesinde Bulunan Ağaçlardan İkisi Kesilmiş 1 Pamukova Lisesi Bahçesinde Bulunan Ağaçlardan İkisi Kesilmiş 2

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı