logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Pamukova’da Ayva Reçel ve Tatlı Yarışması

Pamukova’da Ayva Reçel ve Tatlı Yarışması

Pamukova’da Ayva Reçel ve Tatlı Yarışması

GEYVE REKLAM1

Sakarya’nın Pamukova İlçesinde Ayva ve Ürünleri üzerine 3 katogorilik Yarışma Düzenleniyor. Yarışmanın Genel Şartları Aşağıda Açıklanmıştır.pamukovada-ayva-recel-ve-tatli-yarismasi-1

Genel Duyuru…!

4 Kasım Cuma Günü 14:30’da Pamukova meydanında Kaymakamlığımızın organize ettiği Pamukova Ayvası ile ilgili yarışma düzenlenecektir.
Yarışma En iyi Pamukova Ayvası, Ayva Reçeli ve Ayva Tatlısı olmak üzere 3 kategoride yapılacaktır. Yarışma için müracaatlar 02 Kasım 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından alınacaktır.
Yarışmaya katılım şartları
1-En iyi ayva kategorisinde başvuru şartı aranmayacaktır. Ayvalar yarışmada Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alınacak ambalajlara konulacaktır.
2-Ayva Reçeli ve Ayva Tatlısı için Başvuru sahibinin Bayan olması gerekmektedir.
3- Ayva Reçeli ve Ayva Tatlısının geleneksel yöntemler ile yapılmış olması şarttır.
4-Başvurusu kabul edilen yarışmacının yarışma esnasında bizzat kendinin bulunması zorunludur. Aksi takdirde yarışmadan çekilmiş sayılacaktır.
5-Başvuraların fazla olması halinde kontenjan değerlendirmesi yarışma komitesince yapılacaktır. Yarışmaya katılacakların listesi www.pamukova.gov.tr adresinde 02 Kasım Çarşamba günü mesai bitiminden sonra ilan edilecektir.
Yarışma esnasında değerlendirmeler bağımsız jüri tarafından yapılacaktırpamukovada-ayva-recel-ve-tatli-yarismasi-2

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
187 Kez Görüntülendi.