logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Pamukova’da.. Bu Araziye Otamativ Test Pisti Yapılırmı???

Pamukova’da.. Bu Araziye Otamativ Test Pisti Yapılırmı???

PAMUKOVAMEDYA.COM SİTESİNİN HABERİNE GÖRE..

Pamukova Cihadiye Köyü Yolu Üzerinde Bulunan 2. Dünya Savaşından Kalma Tarihi Havaalanı Otomotiv Test Pisti Olması için Çalışmalar başladı.Pamukova Cihadiye Köyü Yolu Üzerindeki 800 Dönüm Arazi Üzerine 2. Dünya Savaşı Sırasında Yapılan Askeri Amaçla Kullanılan Havaalanı Savaş Sonrasında Terk Edildi.

Pamukova’da Bulunan Hava Alanına Çeşitli Planörler ve Benzeri Aktivitelerde Kullanıldı.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Karasu da Otomotiv Test Pisti Olması için Yapılan Çalışmalarda Olumlu Sonuç Alınmamasından Sonra Pamukova Cihadiye Köyünde Bulunan Havaalanı için Çalışmaların Başladığını Söyledi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Bakanlık, SATSO Sivil Firma Yetkilileri, TSE ile Bir Araya Gelerek Pamukova’da Bulunan Havaalanı Hakkında Hızlı Bir Çalışma Başlatıldığını ve Yapılacak Olan Bu Projenin Olumlu Sonuçlar Vermesi Halinde Türkiye’de Bir ilk Olacağını Bildirdi….

 

Pamukova Ovasının İçinde Bukadar Verimli Arazilerin Bu Şekilde Kulanılması Ne Derece Doğru Yapılacak Olan Bu Test Alanı Daha Çorak Topraklarda Yapılamazmı?   Kaldı ki Yöremiz Tarım İle İç İçe Yaşamaktadır. Yakın Zamanda Geyve’de Yapılması Düşünülen Gıda Organize Sanayı Bölgesiylede Ters Düşmekte Değilmidir?  Bu Çok Verimli Arazi Pamukovalıların Kulanımına  Açılamazmı? Pamukova Kavunu Veya Daha Değişik Ürünler Üretilemezmi?  Yetkililerin Çok İyi Düşünmesi Pamukovadaki Belediye  Kaymakamlık Sivil Toplum Kuruluşları Siyasiler Basın ve Vatandaşların Konunun Takipçisi Olmaları Gereken Tepkileri Vermeleri Gerekir.. Yoksa Oldu Bitiyle Pamukovadaki Bu Verimli Sulanabilir Arazi Otamativin Esiri Olacaktır..( geyveyoresi.com)

Pamukova Havaalanı Otamativ Pisti

 

Pamukova Havaalanı Otamativ Pisti Olacak

 

Etiketler: »
7098 Kez Görüntülendi.