logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Pamukovaya İçme Suyu Barajı Yapılıyor.

Pamukovaya İçme Suyu Barajı Yapılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Pamukova Eskiyayla Havzası’nda yapacakları Akçay Barajı ile ülkeye yeni bir baraj daha kazandırılacağı kaydedildi.

SASKİ tarafından Pamukova Eskiyayla Havzası’nda yapılacak olan Akçay Barajı’nın ihale tarihini açıkladı. Belediye Başkanı, ”Memleketimize yeni bir baraj kazandırmak üzere 30 Nisan’da ihaleye çıkıyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza atarak nasıl ki HES Santrali’ni hayata geçirdiyse yeni bir içme suyu barajını da şehrimize kazandıracaktır. Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Baraj Yapıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’da bir ilki daha gerçekleştiriyor, Akçay Barajı Projesini hayata geçiriyor. Başkanı, ”Bilindiği gibi şehrimiz Sapanca Gölü’nü tek su kaynağı olarak kullanmaktadır. Ancak zaman zaman Sapanca Gölü’nde meydana gelen riskler ve geleceğe yönelik nüfus artışı düşünüldüğünde şehrimizin yeni su kaynaklarına ihtiyacı olduğu aşikârdır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Akçay Deresi üzerine bir baraj kurmayı planladığımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Akçay Barajı ihale tarihi kesinleşti.” diye konuştu. İhale tarihi 30 Nisan

akçay_barajı-1 akçay_barajı-2

Kaynak=(pamukovahalk.com)

Etiketler: » » » » »
3449 Kez Görüntülendi.