logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

SAKARYA’DA ORMANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI

SAKARYA’DA ORMANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI

SON DAKİKA! Sakarya’da ormanlara giriş çıkışlar yasaklandı!( 30 Temmuz 2021 )
Sakarya Valiliği, son günlerde Tükiye’de birçok noktasında meydana gelen orman yangınlarıyla ilgili önemli bir karar alarak, İl genelinde ormanlık alanlara giriş ve çıkışları yasakladı. Ormanlık alanda ateş ve mangal yasaklandı.
Sakarya Valiliği son günlerde Türkiye’nin dört bir tarafından çıkan yangınlarla alakalı tedbir kararı aldı. Valilik hafta sonu Sakarya’da ormanlık alanlara giriş ve çıkışları yasakladı.

İKİNCİ BİR EMRE KADAR SAKARYA’DA ORMANLIK ALANLARA GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR YASAKLANDI!
Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’nın da ormanlık bir alanda olması sebebiyle çıkacak yangınlarla ilgili bir takım tedbirler aldı. Vali Kaldırım ikinci bir emre kadar Sakarya’da ormanlık alanlara giriş ve çıkışları yasakladı.

JANDARMA VE POLİS DENETİMİ YAPILACAK
Vali Kaldırım kaymakamlıklar koordinasyonunda sorumluluk alanları gözetilmeksizin Emniyet ve Jandarma birimleri ile Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı birimleri tarafından sıkı bir şekilde denetlenmesini istedi. Ayrıca gerekmesi halinde İl Merkezinden İlçelere personel takviyesi yapılması konusunda ilçe müdürlüklerine yazı gönderildi.

MANGAL YAPMAK DA YASAKLANDI!
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım mesire alanları dışında ateş ve mangal yakılması, ormanlık alanlara piknik yapmak amacıyla girilmesi ve havai fişek atılması da yasakladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı