logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde Çarşı Merkezinde Ağaç Kestiler

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde Çarşı Merkezinde Ağaç Kestiler

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde Çarşı Merkezinde Ağaç Kestiler.
18 Yıl önce Belediye Başkanı tarafından diktirilen ağaçlar ayni belediye başkanı tarafından kestirildi. Günümüzde belediyeciliğin ileriyi görme geleceğe yatırım şehirleri geleceğe sorunsuz bir şekilde taşıma insanlara hizmet etme olduğunu bilen toplumlar 1 tane ağacı bırakın kesmeyi dalına dahi dokundurmazlar. Kaldıki yöremizde ağacı gören kesiyor şu soru hemen akla geliyor siz bir başkan olarak 18 yıl sonrasını göremiyorsanız şimdi kestiğiniz bu ağaçların yerine yapacağınız düzenleme 18 yıl sonra yenidenmi kırılıp dökülecek veya başka birşey yapılacak..veya yaptığınız bu iş ne zamana kadar duracak.. şehir planlamacılarına başvuruyormusunuz peyzaj işlerini ben yaptım olduyamı getiriyorsunuz insanlara danışıyormusunuz.. ( Pamukovahaber.com sitesinin o haberin tam metni…. )

Yine Ağaçlar Kesildi.

Dün sabah erken saatlerde Ankara Caddesi üzerinde Belediye ile Orta Camii arasında yaya yolu üzerinde bulunan yoldaki ağaçlar kesildi.
Bu saban dükkanlarına gelen esnaflar dükkanları önündeki ağaçların yok edilmiş olduğunu görünce şaşkına döndüler.

Belediye tarafından çok sayıda ağacın kesilip iş yerleri açılana kadar ortadan kaldırılması ise Gümrükten Mal Kaçırılma işine benzetildi.

Daha önce şimdiki belediye başkanı Cevat Keser tarafından dikildiği belirtilen 18 yaşlarındaki ağaçların yine bugünkü başkan Çevat Keser tarafından kesilmesine anlam veremediklerini söyleyen Pamukovalılar;

Her gelen yönetici tarafından ağaç katliamı yapılıyor. Pamukova da belli aralıklarla kesilen ağaçlar bitme noktasına geldi.” diyorlar

Ağaçları olmayan Pamukova da gölge edecek ağaç kalmazken Oksijen kaynağı olan ağaçlar bittikten sonra doğal afetlerin daha da etkili olmasından korkuluyor.

Artık yağışlar sele, kışlar ise felaket dönmeye başladı. Yetkililer son yıllarda yağışların felaket getirdiğini, bunun nedeninin ise yapılaşma ve doğal yapının bozulmasına bağlıyorlar.

Pamukova da ise her yağıştan sonra mutlaka bir felaket geliyor. Daha dün yağış logarları taşırırken, D-650 karayolu üzerinde kurular motopompları durdururken al geçitlerin kapanmasına neden olmuştu. Tren yolunun ise çökmesine neden olmuştu.

Belediye yetkilileri dün sabah kesilen ağaçların yerine palmiye ağaçları dikileceğini söylerken, Ankara Caddesine yeni düzenleme getirileceğini “ Caddede yapılacak yeni düzenlemeden sonra araçlar için tek yöne gidiş verilecek” diyorlar. KAYNAK=(pamukovahaber.com)

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde Çarşı Merkezinde Ağaç Kestiler 1 Sakarya'nın Pamukova ilçesinde Çarşı Merkezinde Ağaç Kestiler 2

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı