logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Şehidin Var Pamukova Şehit Ateşi Sakarya’ya Düştü

Şehidin Var Pamukova Şehit Ateşi Sakarya’ya Düştü

 Şehidin Var Pamukova, Şehit Ateşi Sakarya’ya Düştü

İdbil’de rejim güçleri tarafından düzenlenen saldırıda Uzman Çavuş Halil Demir şehit oldu. Şehit uzman çavuşun Sakarya’da defnedileceği öğrenildi. Demir’in Pamukova’da yakınlarının yaşadığı belirtiliyor.

İdbil’de rejim güçleri tarafından düzenlenen saldırıda Uzman Çavuş Halil Demir şehit oldu. Sabah gerçekleşen saldırıda ağır yaralanan Şehit uzman çavuşun Sakarya’da defnedileceği öğrenildi. Demir’in Pamukova Bacı Mahallesinde ikamet ettiği ve ailesinin istanbul Başakşehir’de yaşadığı  öğrenildi. Şehit Demir’in cenazeninin Sabiha Gökçen Hava Limanına oradan, Pamukova’ya getirileceği öğrenildi.

Halil Demir kimdir?
31 yaşındaki Uzman Çavuş Halil Demir Pamukova ilçesi Bacıköy Mahallesi’nde doğdu. Demir, 2012 yılında uzman çavuşluğa başvurarak eğitiminden sonra göreve başladı. Bir çok ilde görev yaptı, son olarak İdlibde yürütülen sınır dışı harekatına özel görevlendirme emri ile gitti. Demir’in anne ve babası İstanbul’un Tuzla’da ikamet ediyor. Şehidimiz bekar ve ailenin 3 çocuğundan biri.

Pamukova’da 31 yaşındaki Uzman Çavuş Halil Demir’in şehadet haberini alan yakınları ve bölgede yaşayanlar evine akın etti.
Demir’in ilçedeki Bacıköy Mahallesi’nde yaşadığı,  yakınlarının da burada ikamet ettiği öğrenildi.

Suriye rejiminin İdlib kentindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birliğine düzenlediği saldırılarda  “ 5’i asker 3’ü sivil olmak üzere 8 şehidimiz var ”   ağır 9 personel yaralandı.
Yaralılardan Pamukovalı Uzman Çavuş Halil Demir de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak Şehit oldu.

Pamukova Bacı Mahallesi’nden olan Şehit Halil Demir’in naaşının yarın öğlen saatlerinde Sakarya’ya getirileceği öğrenildi.

Şehit Halil Demir, yarın ikindi namazına müteakip kılınancak cenaze namazının ardından ebediyete uğurlanacak.

Şehidimizin cenazesiyle ilgili yeni gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarılacak…

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Etiketler: » » » » »
1625 Kez Görüntülendi.