logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Sel Suyuna Kapılan Taner Yaman’ı Arama Çalışmaları Sürüyor

Sel Suyuna Kapılan Taner Yaman’ı Arama Çalışmaları Sürüyor

Taner Yaman’ı Arama çalışmalarında 2. Gün Arama Kurtarma Ekipleri Doğantepe Köyüne Üs Kurdular. Burada Birde Kriz Masası Oluşturuldu. Olay Yerine Aile Bakanı Ayşenur İslam ve Çok Sayıda Yöneticiler Geldiler. Kayıp taner yamanın babası İle Görüşen Bakan Buradan Geyvey ilçesine Geçti. Aramalar Sürüyor..

2. Gün Fotoğrafları ve Videosu

2 adet video görüntüleri

Sakarya’nın Geyve İlçesinde Çalıştığı Tavuk Çiftliğinde Dün Sel Sularına Kapılan 22 Yaşındaki Taner Yaman’ı Arama Çalışmaları Sürüyor.

Geyve’de Sağanak Yağış Sonucu Doğantepe Köyü Koruboğazı Mevkiinde Bulunan tavuk Çiftliğini Su Basmış, Çiftlikte Çalışan 3 Kişi Çatıya Çıkıp Kurtulurken, Taner Yaman (22) İsimli Genç İse Sel Sularında Kaybolmuştu.

İŞTE YAMANIN SON GÖRÜNTÜLERİ

İlçede Dün Etkili Olan Kuvvetli Sağanak Yağışla Birlikte Karaçay Deresi’nin Taşması Sonucu Burhaniye Köyü Yakınlarındaki Dere Yatağında Bulunan Tavuk Çiftliğinde Sel Sularına Kapılarak Kaybolan Yaman’ı Bulmak İçin AFAD, AKUT, jandarma Ekipleri Helikopter,Yalova Deniz Polisi, Köpekli Arama Ekipleri ve Vatandaşlar Dere Yatağında Arama Çalışmalarını Sürdürüyor.

Selde Kaybolan Tener Yaman’ı Aramaya Başlayan AFAD Ormanlık Alanda, AKUT ise Akıntının Bulunduğu Bölgede Çalışmalarını Sürdürürken Genelkurmay Başkanlığından Tahsis Edilen Helikopter de Aramalara Katılıyor.

KARADAN VE HELİKOPTER İLE HAVADAN ARAMA GÖRÜNTÜLERİ

İŞTE HELİKOPTER İLE ARAMA GÖRÜNTÜLERİ

Geyve İlçesi Koru Boğazı Mevkiinde Sel Suyuna Kapılan Taner Yaman’ı Arama Çalışmaları Sürüyor

KORU KÖYÜ ALTINDAKİ KARAÇAY DERESİNDE BULUNAN TAVUK ÇİFTLİĞİ PERSONELİ TANER YAMAN SEL BASKINI SONRASI KAYBOLMUŞ BULUNAMAMIŞTI, KAYIP PERSONELİ ARAMA FAALİYETİ DEVAM EDİYOR.

Sakarya İli Geyve İlçesi Koru Boğazı Mevkiinde ki Bir Tavuk Üretim çiftliğinde 4 Gün Önce İşbaşı Yaptığı Öğrenilen Taner Yaman, Çiftliği Su Basması Üzerine Akıntıya Kapılarak Kaybolmuştu.

Çiftlikte Birlikte Çalıştığı 3 Arkadaşı Çatıya Çıkarak Kurtulan, Ancak Kendisi Akıntıyla Birlikte Sürüklenen Taner Yaman’a Dünden Bu Yana Ulaşılamadı. AFAD Ekiplerinin Ormanlık Alanda, AKUT’un İse Akıntının Bulunduğu Bölgede Sürdürdüğü Çalışmalardan Şu ana Kadar Bir Sonuç Alınamazken, Acılı Baba Şaban Yaman da Arama Çalışmalarına Katılıyor.

Baba Yaman, Olaydan Kısa Süre Önce Oğlunun Annesini Aradığını Söyleyerek, “Anne Bizi Sel Götürecek Demiş. Ondan Sonra Bir Daha Haber Alamadık. Burada İşe Başlayalı Daha 4 Gün Oldu” dedi.

Oğlunun Yaşadığından Ümidini Kesen Baba Şaban Yaman, “Canlı değildir de Cesedinin Bulunmasını İstiyoruz” Diye Konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı