logo

Koronavirüs Covid-19 Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Sokağa Çıkma Yasağı Tam 4 Gün

Sokağa Çıkma Yasağı Tam 4 Gün

Sokağa Çıkma Yasağı Tam 4 Gün (20 Nisan 2020)

Sakarya Geyve ve Sakarya’nın Güneyi İçin Sokağa Çıkma Yasağı Uyarımız. Geyve Yöresi yöresinde geçtiğimiz hafta yaşanan kargaşadan sonra değerli takipçilerimizi uyarıyoruz. Alış verişlerinizi son güne bırakmayın. BU HAFTA 22,23 NİSAN 2020 TARİHİNDE Koronavirüs Covid-19 KAPSAMINDA 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VARDIR. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI TARİHLERİ 23 Nisan 2020 Perşembe  – 24 Nisan 2020 Cuma – 25 Nisan 2020 Cumartesi ve 26 Nisan 2020 Pazar GÜNLERİDİR.

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderildi. GENELGE SAYFAMIZDA AŞAĞIDADIR SOKAĞA ÇIKACAK VE ÇIKAMIYACAKLARIN LİSTESİ VARDIR.

Değerli takipçilerimizin mağdur olmamaları ve Koronavirüs Covid-19  İlletine bulaşmamak için sosyal mesafeyi korumak için, alış verişlerinizi son güne bırakmayınız. Alış verişlerinizde luzumsuz şeyleri almayınız. Genel ihtiyaçlarınızı tamamlayınız. Unutmayınız fırınlar eczaneler açık hastaneler açık kalacaktır. Tarım Bakanlığı tarımda yasak olmadığını açıkladı. SAĞLIKLI TEDBİRLİ HUZURLU GÜNLER DİLERİZ. ( GEYVEYORESİ.COM)

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderildi.
Genelgeye göre, ramazanın başlayacak olması nedeniyle 21 ve 22 Nisan günleri market ve bakkalların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi.
23 ve 24 Nisan’da market ve bakkallar 09.00-14.00 arasında faaliyet gösterecek, vatandaşlar ikametlerine yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek
Sokağa çıkma kısıtlaması süresince ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul satan iş yerleri ile tatlı üreten yerler açık olacak.
Kamu güvenliğinin sağlanması ile acil çağrı merkezleri, AFAD ve Kızılay ile Vefa Sosyal Destek Birimleri’nde görevli olanlar kısıtlamadan muaf olacak
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu perşembe ve cuma günleri gazete dağıtımı/satışı marketler ve bakkallar aracılığıyla yapılacak.
Hafta sonu gazeteler, gazete şirketlerinin araçları, tespit edilecek içme suyu bayileri ve Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla dağıtılacak.
Başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu düzeninin tesisi amacıyla, kamu görevlilerinin toplu ulaşımlarını teminen belediyelerce tedbir alınacak.
Ekmek dağıtımının düzenli olması amacıyla vali ve kaymakamlar başkanlığında oluşturulacak komisyon, her mahalle için dağıtım planı yapacak.
Tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli ekim-dikim, sulama-ilaçlama faaliyetleri kapsamında izin verilenler kısıtlamadan muaf tutulacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yandex Gelen Günlük Ziyaretçi Sayısı --> Yandex.Metrica

... Şu Anda Sitede Olan Aktif Ziyaretçi Sayısı -->