logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Taraklı İlçesi Kemaller Köyünde Yangın Faciasından Dönüldü

Taraklı İlçesi Kemaller Köyünde Yangın Faciasından Dönüldü

Taraklı İlçesi Kemaller Köyünde Faciadan Dönüldü:

GEYVE REKLAM1

Sakarya’nın Taraklı İlçesi Kemaller Köyünde öğle saatlerinden sonra çıkan yangında Mehmet Yıldız(65) a ait atölye ve Yılmaz Yıldız’a (40)ait samanlık tamamen yanarak kül oldu.
Taraklı’ya bağlı Kemaller Köyünde öğle saatlerinde Mehmet Yıldız’a ait atölyede çıkan yangın kısa sürede büyüdü ve yandaki samanlığa da sardı.
Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Kemaller köyünde Mehmet Yıldız’a ait atölyeden dumanlar yükseldiğini gören ev sahipleri, komşuları ile birlikte yangına müdahale etmeye çalışmalarına rağmen başarılı olamadılar. Atölyede başlayan yangın kısa sürede bitişiğindeki samanlığa ve hemen yanı başındaki atölye yede sıçrayarak tamamen yanmasına neden oldu.
Yangına Taraklı Belediyesi itfaiye ekipleri, Taraklı Orman İşletmesi ekipleri ve köy muhtarlıklarına ait yangın söndürme tankerleri müdahale ederek evlere zarar vermesi önlendi.
Vatandaşlar yangının nasıl çıktığını anlayamadıklarını ifade ederek havanın rüzgarlı olmayışının ve muhtarlıklara ait su tankerlerinin büyük bir faciayı önlediğini söylediler.

 

Etiketler: » »
2980 Kez Görüntülendi.