logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Taraklı , İşte Şirin Sakarya Taraklı Özlediğim Taraklı Özel Belgeseli

Taraklı , İşte Şirin Sakarya Taraklı Özlediğim Taraklı Özel Belgeseli

Taraklı , İşte Şirin Sakarya Taraklı , Özlediğim Taraklı Özel Belgeseli.
Taraklı Tanıtımı Videosu, Özel olarak hazırlanan bu video Taraklı’nın dününden bu gününe akıcı ve tam belgesel olarak hazırlanmıştır.

Taraklı’nın Sevilen simalarından Şair Ufuk ŞEN tarafından kaleme alınmıştır. Özlediğim Taraklı Özel Belgeseli videonun seslendirmesi Birsu CANYOL tarafından yapılmıştır.

ÖZLEDİĞİM TARAKLI ÖZEL BELGESELİ
METİN YAZARI : UFUK ŞEN
2008 YILINDA NİLÜFER TURİZMİN AYLIK ÇIKARDIĞI GEZGİN DERGİSİNE YAZDIĞI TARAKLI İLE İLGİLİ YAZIYI BU GÖRSELE ŞÖLEN VE SESLENDİRMEYLE SİZLERE SUNUYORUZ

ÖZLEDİĞİ TARAKLI ÖZEL BELGESELİ FACEBOOK VİDEOSU

Tarakl? , ??te ?irin Sakarya Tarakl? Özledi?im Tarakl? Belgeseli
Ufuk Şen Taraklı , İşte Şirin Sakarya Taraklı Özlediğim Taraklı Özel Belgeseli
UFUK ŞEN’İN KALEMİNDEN
Unutulmaz zamanlardı. Çocukluğumuzun, gençliğimizin Taraklısı daha bir güzeldi. Aslında herkesin kendi çocukluğu ve gençliği kendince güzeldir. Oysa ki dünya o zamanlarda kirliydi. Bizi o günlerden koparamayan duygu hayatımızın ilklerinin oluşuydu sanırım. İlk aşk, ilk ayrılık, ilk okul, ilk öğretmen gibi. Bu gün Taraklıya gittiğinizde her sokağında bir tanıdık yüz ve her yüz’de bir hatıraya rastlarız. Her şeyin ilk oluşu dedim ya, geçmişi unutamayışımız ondan demiştim ya. Hele birde evinizin ilk göz ağrısıysanız mahallede, çarşıda bile ayrı bir sevilirsiniz. Mahallemiz güzel insanlarla doluydu. Naif yürekli, paylaşımcı, hamarat hepsi bir anne sıcaklığında yengelerimiz, teyzelerimiz, komşu annelerimiz ve yine babacan bizim kahramanımız abilerimiz amcalarımız. Sen ben yoktuk o zamanlar BİZ vardık. Akşam üstü çarşıda yada bir başka mahelledeysek ayrılırken nereye diye sorulduğunda “eve gidiyoruz” demez, “mahalleye gidiyoruz” derdik. Mahallemizde herkeste ekmek fırını yoktu birinde ekmek yapar ekmeğimizi paylaşırdık. Ziyneti teyzenin evindeki kuyudan su alır paylaşırdık. İlacımızı bile paylaşırdık. Sevinçlerimizi kederlerimizi paylaşırdık. Emeklerimiz vardı komşuluk hatırı ve sevgilerimiz, bir kalbi kırmamak için gösterdiğimiz hassasiyetlerimiz. Sadiye teyzenin düğün salonundan çıkarken bizler yarı uykulu büyüklerimizin sırtlarında dururken onlarda haftada bir kez yayınlanan Türk filmini hangi komşunun evinde seyredeceklerine karar verirlerdi. Dünyanın bütün kirliliklerine rağmen bizim etrafımızda toplanmış güzel insanlar sizi unutmak mümkün mü?
UFUK ŞEN

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
3702 Kez Görüntülendi.