logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Taraklı’da Bandosuz 23 Nisan Kutlandı

Taraklı’da Bandosuz 23 Nisan Kutlandı

23 NİSAN’IN BANDOSUZ TADI ÇIKMADI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 93.yılı Taraklı’da da törenle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık parkındaki Atatürk Büstüne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan çelenk İlçe Milli Eğitim Müdürü Timuçin Çetiner ve iki öğretmen tarafından Atatürk Büstüne sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.
Taraklı Yatılı Bölge Ortaokulu, Atatürk İlkokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin katıldığı tören Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

Kaymakam Ömer Yılmaz, Garnizon Komutanı Ersoyu Davet ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve protokol üyelerinin yerlerini almalarına mütakip saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten şiirler Yatılı Bölge Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından okundu.

Zübeyde Hanım Anaokulu ve Atatürk İlkokulu öğrencilerinin gösterilerinin ardından Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri müzikli gösterileri ve halkoyunları gösterileri sundu.

Öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi ve dereceye girenlere ödül verildi. Kutlamalara çok sayıda vatandaşlar izlerken, okullar tarafından sergilenen gösterilirken büyük alkış aldı.

Kaymakam Ömer Yılmaz ve protokol üyeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programını hazırlayan öğretmenleri kutlayarak tek tek teşekkür etti.Kaynak ve Fotoğraflar =(taraklımedya.com)

Taraklı'da Bandosuz 23 Nisan Kutlandı 1

 

Etiketler: » » » » » »
2726 Kez Görüntülendi.