logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Taraklı’da Sel Geldi Derenin Suyu Kesildi (video)

Taraklı’da Sel Geldi Derenin Suyu Kesildi (video)

Sel Geldi Derenin Suyu Kesildi

GEYVE REKLAM1

Aksu Deresi’nin su Kaynağı Geçen Hafta Şiddetli Yağış Sonrası Gelen Selin Ardından Kesildi.

Taraklı İlçesi’nde Hark Kanyonu’nda Bulunan Yıllardan Bu Yana Davutlar, Demirciler ve Madenler Mahallesi’nden Oluşan Köylere ve Taraklı İlçesi Arazilerine Hayat Veren Aksu Deresi’nin Su Kaynağı Geçen Hafta Şiddetli Yağış Sonrası Gelen Selin Ardından Kesildi.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkahraman, Sel Ardından Derenin Kaynağının Zemine Giderek Yer Değiştirmiş Olabileceğini Söyledi.


geyve karlık yaylası Pilav şenliği Aşırı yağış… ile GeyveYoresi

Geçen Pazar Akşamı Yaylalardaki Yoğun Yağmur Ardından Oluşan Sel Dere Yatağından Birkaç Saat Boyunca Aktıktan Sonra, Sabah Kalktıklarında Köylüler Gözlerine İnanamadı. Kaynağı Hark Kanyonu’nda Bulunan ve Aksu Köyü’ne İçme Suyu da Sağlayan Aksu Deresi’nin Suyunun Tamamen Kesildiği Görüldü. Aksu Deresi’nde Daha Önce de 10-15 Yılda Bir Kendiliğinden Kesilmeler Görüldüğü İfade Edildi. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Şöyle Dedi:

“O Bölgedeki Suyu İlçeye Getirmek İçin Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi SASKİ’nin Çalışması Vardı. O Çalışma Sürerken Pazar Günü Yağış Sonrası Kanyondaki Su Akışı Kesildi. Yapılan İncelemede Dere Suyunun Yerin Zeminine Kaydığını ve Kanyondan 340 Metre Aşağıda Tekrar Çıktığnı Gördük. Suyun Azalmasında Mevsimsel Faktörle de Var.” Şeklinde Konuştu KAYNAK=(tarakliajans.com)

Taraklı'da Sel Geldi Derenin Suyu Kesildi (video)

Etiketler: » » » » » » »
2931 Kez Görüntülendi.