logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Türkiye’de Böyle Bir Düğün Yok Sadece Geyve’de (Çamurlu Düğün)

Türkiye’de Böyle Bir Düğün Yok Sadece Geyve’de (Çamurlu Düğün)

Türkiye’de Böyle Bir Düğün Yok Sadece Geyve’de

Çamurlu Düğün Geyve Şükre Köyü Kadirler Mah. Türkiye’de Böyle Bir Düğün Yok Sadece Geyve’de
08.12.2012 00:41 tarihinde yayınlandı 123 defa okundu
ÇAMUR DÜĞÜN

Çamurlu Düğün Geyve Şükre Köyü Kadirler Mah.
Türkiye’de Böyle Bir Düğün Yok Sadece Geyve’de Çamurda Düğün.. Evet Yanlış Duymadınız Çamurda Düğün Geyve ve Yöresinde Düğün Gelenekleri Değişikliklikler Göstermektedir. Birçok Gelenek ve Göreneklerin Ardından Çamurda Düğünüde Görmüş Olduk.

Sakarya İli Geyve İlçesi Şükre Köyü Kadirler Mah. Geçtiğimzi Yıllarda 17 Temmuz 2007 Tarihinde İlginç bir Düğüne Şahit Oldu. Köyün Gençleri Yöresel Müzikler Eşliğinde (Klarnet Davul Cümdüş) Eğleniyorlar.. Yağan Yağmurdan Yerler Tamamen Çamur Olmuş Durumda Eğlencenin Etkisiyle Kendilerinden Geçen Köy Sakinleri Damat ”Ramazan’ın” Düğününde Birbirlerini Çamurlamaya Başlıyorlar. İçkininde Etkisiyle Görülmemiş Çılgınlıkta Görüntüler Ortaya Çıkıyor. Birbirlerini Yerlere Yıkanlar Çamura Bulayanlar Güreşircesine Pehlivan Edasıyla Sarmaş Dolaş Yıkılanlar Birbirlerine Çelme Atanlar İlginç Görüntülerin Ortaya Çıkmasına Neden Oldu.. Yöresel Oyunların Oynandığı Düğünde Eğlencesiyle Çamuruyla İlginçlikleriyle Görenleri Şaşkına Çevirmeye Devam Etti…Yöremizde Bu Şekilde Düğün Geleneğinin Olmadığını Biliyoruz Umarız Gelenek Haline Gelmez..

Sosyal Paylaşım Sitelerinde Tıklanma Rekorları Kıran Bu Düğün Görüntülerini Siz Değerli Sitemizin Müdavimlerine İlk Defa ve Özel Olarak Yayınlıyoruz. Bu Görüntüler Sadece GeyveYoresi.Com Sitesindedir…

Not:= İlginç Haber Video Fotoğraf Ve Paylaşımlarınız İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz. Cep= 0 532 417 57 54. Meil = (geyveyoresi@gmail.com)
Veya İletişim Kısmımızdan Bize mesaj Yazınız.. ”Geyve Yöresi Web Sitesi Yörenin Gözü Kulağı ve Sesi”

İŞTE O VİDEO ”ÇAMURDA DÜĞÜN”

Çamur Düğünü Geyve Şükre Köyü Kadirler Mahallesi ile GeyveYoresi

Yandex Sayaç Yandex.Metrica Aktif Ziyaretçi Sayısı