logo

Yaşasın Tatil.. Bugün Karne Günü.. Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı.

Yaşasın Tatil.. Bugün Karne Günü..
Geyve ve yöremizde tatil heyecanı başladı. Yoğun bir öğretim yılından sonra Geyve ve köylerinde eğitim veren okullarda karnelerini dağıtarak tatile çıktılar.

Türkiye genelinde ilköğretim ve orta öğretim okullarındaki 17 milyon 559 bin 989 öğrenci, bugün karnelerini aldılar ve 3 ay sürecek yaz tatiline girdiler.

Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı 1

Liseye kayıt yaptıracak öğrenciler için Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş Sistemi ( TEOG ) kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen merkezi ortak sınav sonuçlarına göre belirlenen Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP), 24 Haziran’da ilan edilecek.

Merkezi sınav puanlarının tamamını veya bir kısmını kullanarak yapılacak özel okullara kayıt işlemleri ise 24 Haziran-5 Temmuz’da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz’da yapılacak.

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 06-16 Temmuz’da saat 13.00′e kadar tercihler alınacak. Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos’ta ilan edilecek.

Üniversite adayı lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları ( LYS ) ise 13 – 14 Haziran, 20-21 Haziran’da 5 oturum halinde gerçekleştirilecek.

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
Gelecek eğitim öğretim yılının ilk zili, 14 Eylül Pazartesi çalacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarındaki öğrenciler ise uyum programına 07 – 11 Eylül’de alınacak.

Birinci dönemin 22 Ocak’ta sona ermesiyle öğrenciler, 25 Ocak-5 Şubat’ta yarıyıl tatiline girecek. İkinci dönem ise 8 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 10 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek.

Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı 2 Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı 3 Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı 4 Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı 5 Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı 6 Geyve ve Yöremizde Tatil Heyecanı Başladı 7

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
2171 Kez Görüntülendi.