logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve’de Kereviz Hasadı ve Söküm İşleri Sürüyor

Geyve’de Kereviz Hasadı ve Söküm İşleri Sürüyor

Geyve’de kereviz hasadı sürüyor

Sakarya ili Geyve ilçesinde kereviz hasadı ve söküm işleri sürüyor. Geyve ilçesinin özelikle ova köylerinde ekimi yapılan kereviz sebzesinin toplanması tarladan kaldırılması temizlenmesi sürüyor.

Geyve Çengel Safibey Bayat köylerinde ekimi yapılan kereviz sebzesinin oldukça zor ve meşakatli olan hasadı yapılıyor. Bakım süreci hasat ve pazarlama süreci oldukça güç ve zor olan kereviz ürünü bu günlerde Geyve ilçesinin ova köyleri olan Çengel Safibey ve Bayat köylerinde devam ediyor.

Tarladan sökülen kerevizler yıkama rampalarına getirilip burada çamurdan yabancı ot ve madelerden ayrılıp temizleniyor. 30 bar tazikli suda yıkanan kerevizler boy boy  kasalara istiflenip son durulama ve temizleme işleminden sonra pazara sunuluyor.

Geyve ovasında son yıllarda oldukça önemli gelirkaynağı olan kerevizin ovaya yayılmasıda sürüyor. istanbula yakın diğer büyük şehirlere yakın olması sebebiyle nakliyeden ve zamandanda tasaruf sağlayan satıcılar Geyve Kerevizini tercih ediyor.(KAYNAK www.geyveyoresi.com)

GEÇEN YIL YAPTIĞIMIZ KEREVİZ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KEREVİZ HASADI TARLA ÇALIŞMASI HABRİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kereviz Temizliği Videosu

Geyve Kereviz Hasadı Yapılıyor 19 Geyve Kereviz Hasadı Yapılıyor 09 Geyve Kereviz Hasadı Yapılıyor 08 Geyve Kereviz Hasadı Yapılıyor 20

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
2025 Kez Görüntülendi.