logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı’da Marka Olmaya Aday

Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı’da Marka Olmaya Aday

Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı’da Marka Olmaya Aday.(27 Mayıs 2017)

Sakarya ilinin Şirin İlçesi Taraklı’nın her geçen gün ünlenen ve bir o kadar meşhur olmaya aday Masası var. Çok yerlerde gördüğümüz duyduğumuz beyaz masa yeşil masa Taraklı ilçesinde karşımıza Dıngıldak Masa olarak çıkıyor.

Taraklı sevdalısı gazeteci esnaf Taraklı ilçesine yıllarını vermiş İzzettin Kömürcü yıllardır dükkanının önünde bir masa bulundurur gelen misafirlerine çay ikram eder dert dinler derman olur, yöredeki tüm sohbetlerin merkezi durumuna gelen DINGILDAK masaya kimler oturmamışki ne siyasetçiler ne sanatçılar ne dostlar ne yaşlılar ne gençler. Dıngıldak masanın sohbetleri öylesine ünlenir ki taraklıya gelenler bu masaya uğramadan geçmez fotoğraf çektirip hatıra olarak saklar olmuşlar.

Masanın hikayesini İzzettin Kömürcü beye sorduğumuzda tam tarihini hatırlamadığını uzun yıllardır dükkanımın önünde masa var. Taraklı’da Yalaza sohbetleri edilir. Benim dükkanımın önünde Taraklının köyleri Taraklı merkez Türkiye’nin her yerinden gelen Turistler misafirler dükkanıma uğrar burada dinlenir. Sohbetler edilir çaylar içilir günün mana ve ehmniyetine istinaden siyaset spor güncel konular dertler sorunlar akla gelebilecek tüm sohbet konuları konuşulur. Dedi.

İzzettin Kömürcü Masa hakkında da bilgiler verdi.  Kömürcü daha öncelerde dükanımın önünde çok değişik masalar vardı şimdi çok eski DINGILDAK bir masa getirdim 30 – 40  yıl öncelerden kullanılan bir masa, masayı gören Taraklı sevdalısı arkadaşlarım masaya isim koydular ” dıngıldak masa ” dediler patladı gitti. Şimdilerde dostlarımı misafirlerimi bu masada misafir ediyorum ünü her geçen gün büyüyor dedi.

10.03.2019 Tarihinde İzzettin Kömürcü Gebze’den Misafiri Yüksel Yeni Beye Dıngıldak Masanın Dününü Bu Gününü Anlattı. İşte o videolar.

1. video

2. video

Taraklı Dıngıldak Masa Taraklıda Marka Olmaya Aday

Taraklı-Dıngıldak-Masa-Taraklıda-Marka-Olmaya-Aday-029Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 020Taraklı Dıngıldak Masa Taraklıda Marka Olmaya Aday İzzettin KömürcüTaraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 001Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 002Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 003Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 004Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 005Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 006Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 007Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 008Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 009Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 010Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 011Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 012Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 013Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 014Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 015Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 016Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 017Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 018Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 019Taraklı Dıngıldak Masa Taraklı'da Marka Olmaya Aday 020

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
50421 Kez Görüntülendi.