logo

Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütüne Çok Uygun

Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütüne Çok Uygun

Geyve Kılıçkaya’da tarihi anlar. Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütüne Çok Uygun (23 Kas 2014)

Sakarya ili Geyve ilçesi kılıçkaya ve civarında yamaç paraşütü etkinlikleri için eldeğmemiş şahane ve uygun yerler mevcuttur. Yamaç paraşütü gönüllülerinden Hikmet Birdemir‘in kılıçkaya civarında yaptığı ilk uçuş ile Geyve kılıçkaya dağının yamaç paraşütüne uygunluğu tesçilenmiş ve bilinen ilk kalkış ve uşuşu yaparak tarihe geçmiştir.

Geyve ilçesi doğa sporlarına uygunluğu ile keşfedilmeyi bekliyor. Eşsiz doğası eldeğmemiş ormanları temiz ve bol oksijenli havasıyla yamaç paraşütü ve doğa sporcularını bekliyor.

İlki 2012 yılında olmak üzere 01 Mart 2014 -28 Mayıs 2014 Tarihinde bölgede 4 kalkış gerçekleştiren Hikmet Birdemir 1650 Metreye kadar yükselmiştir.4 Kalkış ve uçuş yapmıştır.

Geyve sütalan köyü kılıçkaya Hikmet Birdemir Hasan Tahsin Cervatoglu Servet Yalçınkaya Hacı Ali Yılmaz Dogan Özesener ile yapılan yamaç paraşütü Etkinliği.

Hikmet Birdemir İle yaptığımız röportaj ve izlenimleri

 

geyveyoresi.com = Merhabalar Hocam, Yamaç paraşütü nedir kimler nasıl yapabilir?

Hikmet Birdemir Merhaba arkadaşlar yamaç paraşütü belli bir yüksek tepelerden süzülerek yapılan bir spor dalı olup. Yada tepenin önündeki sıkışan havayı kullanarak saatlerce tepe üstünde uçmak mümkün.

geyveyoresi.com = Geyve kılıçkaya butür uçuşlara uygunmudur?

Hikmet Birdemir Diger taraftan Geyve kılıçkaya gibi bölgelerdeki uçuşlarımız ise tepenin hem yükseklgi hemde bölgedeki termik dediğimiz sıcak hava akımlarını kullanarak çok yükseklere çıkmak ve uzun mesafeler almak mümkün. geyve kılıçkaya butür yani termik sıcak hava akımları dediğimiz yüksek irtifa uçuşları için çok güzel.

geyveyoresi.com = Kimler bu sporu yapabilir?

Hikmet Birdemir Uçmaya hevasi olan 16 yaşından gün almış sağlığı yerinde olan herkes iyi bir eğitimden sonra bu sporu yapabilir.

geyveyoresi.com = Geyve kılıçkaya dağında nasıl bir düzenleme yapılması lazımdır ki yamaç paraşütçülerini Geyve Yöresine çekebilelim Yani sizin keşfetiğiniz bu alanı cazibe merkezi yapabilelim?

Hikmet Birdemir Uçuş yaptığımız alana giden yol ve tepede ufak bir düzenleme ile bölge biz yamaç paraşütü için çok tercih edeceğmiz bir bölge olur.

 

İŞTE SOLUKSUZ VE HEYECAN İLE İZLEYECEĞİNİZ GEYVE KILIÇKAYA YAMAÇ PARAŞÜTÜ KALKIŞ VE UÇUŞ VİDEOLARI
0. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

1. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

2. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

3. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

4. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

5. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

6. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.