logo

Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütüne Çok Uygun

Admin

Admin
geyveyoresi@gmail.com
Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütüne Çok Uygun

Geyve Kılıçkaya’da tarihi anlar. Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütüne Çok Uygun (23 Kas 2014)

Sakarya ili Geyve ilçesi kılıçkaya ve civarında yamaç paraşütü etkinlikleri için eldeğmemiş şahane ve uygun yerler mevcuttur. Yamaç paraşütü gönüllülerinden Hikmet Birdemir‘in kılıçkaya civarında yaptığı ilk uçuş ile Geyve kılıçkaya dağının yamaç paraşütüne uygunluğu tesçilenmiş ve bilinen ilk kalkış ve uşuşu yaparak tarihe geçmiştir.

Geyve ilçesi doğa sporlarına uygunluğu ile keşfedilmeyi bekliyor. Eşsiz doğası eldeğmemiş ormanları temiz ve bol oksijenli havasıyla yamaç paraşütü ve doğa sporcularını bekliyor.

İlki 2012 yılında olmak üzere 01 Mart 2014 -28 Mayıs 2014 Tarihinde bölgede 4 kalkış gerçekleştiren Hikmet Birdemir 1650 Metreye kadar yükselmiştir.4 Kalkış ve uçuş yapmıştır.

Geyve sütalan köyü kılıçkaya Hikmet Birdemir Hasan Tahsin Cervatoglu Servet Yalçınkaya Hacı Ali Yılmaz Dogan Özesener ile yapılan yamaç paraşütü Etkinliği.

Hikmet Birdemir İle yaptığımız röportaj ve izlenimleri

 

geyveyoresi.com = Merhabalar Hocam, Yamaç paraşütü nedir kimler nasıl yapabilir?

Hikmet Birdemir Merhaba arkadaşlar yamaç paraşütü belli bir yüksek tepelerden süzülerek yapılan bir spor dalı olup. Yada tepenin önündeki sıkışan havayı kullanarak saatlerce tepe üstünde uçmak mümkün.

geyveyoresi.com = Geyve kılıçkaya butür uçuşlara uygunmudur?

Hikmet Birdemir Diger taraftan Geyve kılıçkaya gibi bölgelerdeki uçuşlarımız ise tepenin hem yükseklgi hemde bölgedeki termik dediğimiz sıcak hava akımlarını kullanarak çok yükseklere çıkmak ve uzun mesafeler almak mümkün. geyve kılıçkaya butür yani termik sıcak hava akımları dediğimiz yüksek irtifa uçuşları için çok güzel.

geyveyoresi.com = Kimler bu sporu yapabilir?

Hikmet Birdemir Uçmaya hevasi olan 16 yaşından gün almış sağlığı yerinde olan herkes iyi bir eğitimden sonra bu sporu yapabilir.

geyveyoresi.com = Geyve kılıçkaya dağında nasıl bir düzenleme yapılması lazımdır ki yamaç paraşütçülerini Geyve Yöresine çekebilelim Yani sizin keşfetiğiniz bu alanı cazibe merkezi yapabilelim?

Hikmet Birdemir Uçuş yaptığımız alana giden yol ve tepede ufak bir düzenleme ile bölge biz yamaç paraşütü için çok tercih edeceğmiz bir bölge olur.

 

İŞTE SOLUKSUZ VE HEYECAN İLE İZLEYECEĞİNİZ GEYVE KILIÇKAYA YAMAÇ PARAŞÜTÜ KALKIŞ VE UÇUŞ VİDEOLARI
0. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

1. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

2. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

3. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

4. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

5. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

6. Video Geyve Kılıçkaya Yamaç Paraşütü Videosu

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Geyve’deki Son Nalbant Mehmet Atar (84) Geyve Perşembe Pazarında (video)

  31 Aralık 2023 Alifuatpaşa, Genel, Geyve, Köyler, Pamukova, Röportaj, Taraklı, Yöresel

  Geyve'deki Son Nalbant Mehmet Atar (84) Geyve Perşembe Pazarında (video)(2013) Geyve'de Nalbantlık Mesleğini Yapanların Sonuncusu Olan Mehmet Atar(84), Mesleğini Bütün Zorluklara Rağmen 64 Yıldır Çalışıyor. Geyve'de Perşembe Günleri Pazara Çıkıp Kendi Yapmış Olduğu Nalları Pazarlıyor. Geyve İlçesinde Çarşı İçinde Daha Önceleri Hanı Olan ve Hafta Günleri İzdihamdan Hayvan Bağlanacak Yer Bulunamayan Hanını Tadilat Yaparak İşyerine Çeviren Mehmet Atar, Nalbantlıkla İlgili Şöyle Konuştu Çarşı İçinde Bulunan Hanımız vardı. Hana Gelen Müşter...
 • Geyve Tarihine Yolculuk Büyük Saraçlı Köyü Eski Yerleşim Alanı

  31 Aralık 2023 Fotoğraf Galerisi, Genel, Geyve, Köyler, Röportaj, Yöresel

  Geyve Tarihine Yolculuk Büyük Saraçlı Köyü Eski Yerleşim Alanı ( 25 Haziran 2014 ) Geşmişte Geyve Büyük Saraçlı Köyü Choudion (saraçlı köyü) Erzincan Kemaliye Eğin den Göç Ederek Geyve Yöresine Yerleşen Kavimlerin Kurduğu Saraçlı Köyü Gelişmesini Tamamladığı Zamanlarda Mübadele İle Bu Topraklardan Ayrılan İnsanların Yaşamlarından Geriye Bıraktıkları Fotoğraflar Bu Zamana ulaşıyor. Geyve İlçesi Büyük Saraçlı Köyü Bilindiği Üzere Erzincan Kemaliye Eğin Bölgesinden Göç Eden Ermeni Rum ve Türkler Tarafından Kurulmuş Bir Köydür. Mübadele D...
 • Eşme’de Asker Selamı Efsane Oluyor

  19 Aralık 2023 Alifuatpaşa, Genel, Geyve, Köyler, Röportaj, Tarih Haberleri, Yöresel

  Eşme'de Asker Selamı Efsane Oluyor (06 Mayıs 2014) Geyve İlçesine Bağlı Eşme Köyü'nde 06.11.2010 Tarihinde Rahmetli Olan (Ahmet aga) Ahmet Gündoğdu Efsane Olma Yolunda. Merhum Ahmet Aga (Ahmet Gündoğdu) Karedeniz Kökenli Kamışlı Köyünden Eşme Köyüne Göç Ederek Yerleşmiştir. Çiftçilik Yaparak Geçimini Zor Şartlarda Sağlayan Köylü Bir Amcamız İdi. Onu Farklı Kılan Özeliği Müthiş, Çok Farklı Bir Atatürkçü Olmasıydı. Eşme Köyü Muhtarlığı ( Hüseyin Topuz döneminde )Eşme Köyünde Yaptırdığı Atatürk Anıtı ve Bayrak Direğini Gördükten Sonra. Burad...
 • Geyve’de Atatürk İle Kız Çocuğu Arasında Geçen Konuşma

  18 Aralık 2023 Genel, Geyve, Köyler, Röportaj, Sakarya ve Ulusal Haberler, Video Haber Galerisi, Yöresel

  Geyve'de Geçen Konuşma...Kız Çocuğu Sorar... (13 ocak 2013 bu haberin yayın tarihi) 21 Haziran 1922 de Sakarya Geyve İlçesine Gelen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'E Paşam Karalar Giyiyoruz Ne Zaman Allar Giyeceğiz Diyen Kız Çocuğuna  ATATÜRK Cevap Verir.. Pek Yakında Pek Yakında..(video) İŞTE O VİDEOLAR VİDEO EMİNE HATUN AYRICA SESLENDİRME SANATÇISI MERHUM EMİN ŞAYLA'NIN ANNESİDİR. EMİN ŞAYLAN ÖLÜM HABERİMİZ İÇİN BU LİNGİ TIKLAYINIZ  ...