logo

Geyve Umurbey Köyünde Yalı Üzümü (Müşküle) Hasadı Sürüyor

Geyve Umurbey Köyünde Yalı Üzümü (Müşküle) Hasadı Sürüyor

Geyve Umurbey Köyünde Yalı Üzümü (Müşküle) Hasadı Sürüyor 18 Eki 2015

Sakarya ili Geyve ilçesinin üzümleri ve çalışkan insanları ile ünlü umurbey köyünde Yine Geyve’de oldukça meşhur Yalı halk arasındaki adı ile (müşküle üzümü) hasadı yapılıyor.

Unutulmaya yüz tutan yalı üzümü son yıllardaki çıkışı ve piyasadaki yeri itibarı ile çiftçilerin rağbet etiği bir üzüm olma özeliğini koruyor. Oldukça dayanıklı yapısı yöreye uygun tadı kasalarda kalma ömrünün uzun olması  ve bekledikçe tatlanması üreticilerin tüketicilerin ve esnafların tercihi oluyor. Doğal rengi iri taneleri ve çekirdeklerindeki fayda ile piyasalarda yer buluyor.

Geyve Umurbey Köyü sakinlerinden Eyüp Saraç  yalı üzümünü yeniden üretmeye başladıklarını oldukça iyi verim ve piyasa edindiklerini belirtiyor Saraç halen kesim yapıyoruz müşterilerimiz hazır 2 tl civarında toptan satışımız oluyor üzüme ilgi oldukça iyi çalışmalarımız sırasında bakım ve hizmetlerde oldukça zorlanıyoruz 1 kişinin günlük yövmiyesi 50 tl ilaçlar bakım mücadele derken hasat zamanı geliyor. dedi. Saraç iyi bir tanıtım ile daha iyi piyasaların olabileceğini sözlerine ekledi.. işte 18.10.2015 saat 12:00 sıralarında Geyve Umurbey Köyü Üzüm bahçeleri..

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »