logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor

Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor

Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor.(12 Ekim 2017)

Sakarya’nın Güneyinde ceviz hasadı yapılıyor. Oldukta revaçta ve bir o kadar faydalı bir ürün olan cevizin hasadı yapılıyor. Eylül ayının sonu Ekim ayının başlarında hasadı yapılan ceviz yörede oldukça bol ekimi dikimi yapılıyor. Gelecek yıllarda dikimi yapılan cevizlerin ürün vermeye başlaması ile oldukça önemli bir gelir getirisinin olması düşünülüyor. Ceviz ürünü bakımı kolay masrafsız ve getirisi yüksek bir ürün olarak yörede önemini koruyor.

Geyve yöresinde bodur ceviz ağacı dikimleri yanında eskilerden kalmış büyük ağaçlardada hasadı yapılıyor. Büyük ağaçlarda oldukça zor olan hasat bodur ağaçlarda daha kolay yapılıyor. Ceviz ürününün hasadı yörede uzun sopa değnekler ile yapılıyor. Uzun ve hafif sopa yardımı ile ürün dövme şeklinde ağaçtan yere indirilip yerden toplanıyor. Toplanan ürünler kabuklarından ayrılıp kurutulmaya bırakılıyor.

Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor 1 Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor 2 Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor 3 Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor 4 Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor 5 Geyve Yöresinde Cevizler Toplanıyor Ceviz Hasadı Yapılıyor 6Geyve-Yöresinde-Cevizler-Toplanıyor-Ceviz-Hasadı-Yapılıyor 13

Geyve-Yöresinde-Cevizler-Toplanıyor-Ceviz-Hasadı-Yapılıyor 7

Geyve-Yöresinde-Cevizler-Toplanıyor-Ceviz-Hasadı-Yapılıyor 8

Geyve-Yöresinde-Cevizler-Toplanıyor-Ceviz-Hasadı-Yapılıyor 9

Geyve-Yöresinde-Cevizler-Toplanıyor-Ceviz-Hasadı-Yapılıyor 10

Geyve-Yöresinde-Cevizler-Toplanıyor-Ceviz-Hasadı-Yapılıyor 11

Geyve-Yöresinde-Cevizler-Toplanıyor-Ceviz-Hasadı-Yapılıyor 12

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
3452 Kez Görüntülendi.