logo

Geyve’li Ali Şenol 53 Yaşında Klarnet Çalmayı Öğrendi

Geyve’li Ali Şenol 53 Yaşında Klarnet Çalmayı Öğrendi

Sakarya ili Geyve ilçesinin tanınan simalarından Ali ŞENOL (can müzik) 53 yaşında üflemeli bir saz olan Klarneti çalmayı öğrendi. Geyve ve civarında 37 yıldır müzik ile uğraşan yöresel düğünler salon düğünleri ve cemiyetlerde müzik yapan ve halen hizmetini sürdüren Ali Şenol (can müzik) Çalması oldukça zor olan Klarnet Enstürümanını 6 ay gibi kısa bir zamanda öğrendi.

Yöresel, Geyve yöresi oyun havalarını klarnetiyle çalmaya başlayan Ali Şenol kısa bir zaman içerisinde yöresel tüm oyun havalarını çalabileceğini belirtti. Geyve’li Ali Şenol Geyve Halkeğitim sanatçısı olarakta Geyve ve civarında yapılan tüm etkinliklerde davul cümbüş ve yorumcu olarak bulunmakta yöremizi temsil etmektedir. Geyve folkloru usta öğreticiside olan Ali Şenol sesi kulandığı çaldığı enstürumanlar ilede kikkat çekmeye devam ediyor. Çaldığı sazlardan bazıları şunlardır. Bağlama,Klavye,Darbuka,Davul,Keman,Ud,Cümbüş,Batari,Bango,bendir,Kaval,Saz,Elektro Bağlama,ve Klarnet sazlarıdır.

Şun an Geyve’de can müzik olarak işini sürdüren, Civan Ali Olarak bilinen 37 yıldır bu işi yapan ve estrumamların çoğunu çalabilen 6 ay gibi kısa sürede kılarneti öğrenen ve Geyve halk eğitim merkezinde müzisyen olarak görev yapan arkadaşımızı tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz. (geyveyoresi.com)

Geyve'li Ali Şenol 53 Yaşında Klarnet Çalmayı Öğrendi 1 Geyve'li Ali Şenol 53 Yaşında Klarnet Çalmayı Öğrendi 6

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
4271 Kez Görüntülendi.