logo

Pamukova’daki Bu Arazi Ne Olacak?(28.03.2013)

Şimdi Bu Arazi Ne Olacak?(28.03.2013)

Pamukova Cihadiye Köyü Yolu Üzerinde Bulunan 2. Dünya Savaşından Kalma Tarihi Havaalanı Otomotiv Test Pisti Olması için Çalışmalar başlamış idi. Pamukova Cihadiye Köyü Yolu Üzerindeki 800 Dönüm Arazi Üzerine 2. Dünya Savaşı Sırasında Yapılan Askeri Amaçla Kullanılan Havaalanı Savaş Sonrasında Terk Edilmiş İdi. 

Otomotiv Test Pisti Olması için Çeşitil Çalışmalar Yapılmış idi. Site Olarak Bu Arazinin Kesinlikle Otomotiz Test Pisti Yapılmaması Tarftarı Olduğumuzu Belirtmiş idik. Yerel Basında Çıkan Haberlere Göre 100 milyon Euro’luk dev bir yatırım olan Otomotiv Test Merkezi’nin Bursa’da Yapılmasına karar Verilmiştir. Bir Fırsatın Kaçtığı Şeklinde Değerlendirilmektedir.Yöresel Çevreci ve Doğal olarak Düşünürsek Fırsat Kaçmamış Aksine Faydalı Olmuştur.

Bundan Sonrası İçin Bu Arazinin Yörede Yaşayan Kütüğü Bu Yörede Olan Cihadiye Köyü Ve Sınırları İçinde Olan Fakir Köylülere Eşit Şekilde Dağıtılması ve Tarıma Açılması Gerekir.Geyve Yöresi web Sitesi Olarak Konunun Takpçisi Olacağımızı Yöremizin Köylülerinin Yanında Olacağımızı belirtiriz..(geyveyoresi.com)

BAZI YÖRESEL SİTELERDE ÇIKAN O HABER AŞAĞIDADIR..

100 milyon Euro’luk dev bir yatırım olan Otomotiv Test Merkezi’nin Bursa’ya kurulmasına karar verildi. Yeterli ilgi ve lobi faaliyeti yapılmadığı için Sakarya bir yatırımı daha kaçırdı.Bursa

Yenişehir de kurulacak..

Sakarya Pamukova da kurulması için büyük umutlar beslenen Otomotiv Test Merkezi’nin Bursa’ya kurulacağını TSE Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman açıkladı. Karaman, Bursa Yenişehir’deki mera arazisinin tapu devri ve tahsis işlemleri başta olmak üzere gerekli tüm düzenlemelerin yapıldığını belirtti.
Başbakan Onayladı.

Karaman; “Mera Komisyonu tarafından arazilerin mera vasfından çıkarılma işlemi tamamlanmış, konu Başbakanlık makamına arz edilmiş ve sayın Başbakanımız tarafından ‘Otomobil Test Merkezi’nin Yenişehir’de kurulması için araziler üzerinde yapılan değişikliği onaylamıştır.” dedi.

Arınç’ın katkısı büyük.

Karaman, Test Merkezi’nin Bursa’da kurulmasında Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç’ın konuyu takip etmesinden ve sürece olan katkı katkısından söz etti.

Tartışma noktalandı.

Karaman’ın bu açıklamasıyla Otomotiv ters Merkezi’nin Sakarya Pamukova da kurulup kurulmayacağı tartışması da son bulmuş oldu.

Pamukova Cihadiye Köyü Arazisi

Etiketler: » » » » » »