logo

23 Nisan Mesajımız (geyveyoresi.com)

23 Nisan Mesajımız (geyveyoresi.com)

23 Nisan Mesajımız (geyveyoresi.com)

“23 Nisan, Türk Milletinin Yok Olmadığını, İşgallere, Bölünmeye Karşı Bütün İmkânlarını Seferber Ederek Dünyaya Varlığını Kanıtladığı  Gün Olarak Tarihteki Yerini Almıştır.

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979’da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

 

Atatürk diyor ki:

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Bir Millet ve Devlet Olarak Yeniden Tarih Sahnesine Çıkma Yolunda Önemli Kararlar Alan,
En Önemlisi de Millet Egemenliğini Esas Alarak Kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Bugün 96. Yaşına Girmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bu Günü Tüm Dünya Çocuklarına Armağan Ederek, Gelecek Nesillere Ne Kadar Değer Verdiğini ve Onlara Ne Kadar Güvendiğini Ortaya Koymuştur. Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızın Sağlıklı, Eğitimli ve Mutlu Bireyler Olarak Hayata Devam
Etmeleri En Büyük Arzumuzdur Özgür Düşünceli, Donanımlı ve Yetenekli Gençler Olarak Yetiştirilmeleri Ortak Hedefimizdir. Geyve Yöresi Web Sitesi Olarak Bu Vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kuruluşunun 102.yıl Dönümünü En İçten Dileklerimizle Kutlar, Çocuklarımıza Aydınlık Yarınlar Diler saygılarımızı sunarız.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin Geleceğini Belirleyecek Olan Evlatlarımız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır.” Sözünden Hareketle Yarınlarımızı İnşa Edeceklerdir. Bu Duygu ve Düşüncelerle Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Bu Vatan İçin Mücadele Etmiş Tüm Aziz Şehit ve Gazilerimizi Şükranla Anıyoruz.”(geyveyoresi.com)

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.