logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

GEYVE REKLAM1

Ahlat Çiftliği Geyve Eşme Köyü Adaklık Kurbanlık

Ahlat Çiftliği Geyve Eşme Köyü Adaklık Kurbanlık

Ahlat Çiftliği Geyve Eşme Köyü Adaklık Kurbanlık.

Geyve İlçesinin En Güzel Köylerinden Bir Tanesi Olan Eşme Köyünde Genç Girişimci Ömer Şafak Kurduğu Çiftlikte Tamamen Doğal ve Kendi İmalatı Olan Ürünleri Üretiyor.

Geyve İlçesi Eşme Köyü Karapınar Mevkindeki 5,5 Dönümlük ” Ahlat Çiftliği ” Tamamen Doğal Ürünler ve Bahçesinde Yetiştirdiği Doğal Ürünleri İle Yörede Dikkat Çekmeye Başladı.

Ömer Şafak Geyveyoresi.com sitemize yaptığı açıklamada. Ahlat Çiftliği Adını çiftliğin içinde bulunan Armut ağacından almıştır. Çiftliği ailem Annem Babam ve arkadaşlarım ile birlikte yönetiyoruz. çiftlikteki tüm işleri ben yönlendiriyorum.

Adaklık kurban kesimi kesilen kurbanın parçalanması isteğe gere hazırlanmasını ben yapıyorum. Çiftlikteki ocaklarımızda Pekmez çeşitleri gül reçeli ahududu reçeli vişne ve tüm meyvelerden mevsime ve isteğe göre reçel komposto yapıyorum. Çiftliğimize gelen misafirlerimiz tamamen doğal ortamda isterler ise piknik yapabilirler çocukları çiftliğimizde bulunan hayvanlar izleyip besleyebilirler. Yetiştirdiğimiz ürünlerden kendileri toplayıp yiyebilirler. Ahlat Çiftliğimizde tamamen doğal köy ürünleri tarhana erişte bakliyat da satılmakta olup isteğe göre sipariş alıp temin ediyoruz.

Çiftliğimizde İsteğe göre eski usül de kapak altında pide ceviz ekmeği köy ekmeği ve mangal türleri yapmaktayım. Çiftliğimizin kendi kaynağından doğal suyu vardır. Adaklık kesimi için gelenlere mescidimiz vardır. Ürettiğim tüm ürünler eski ve doğal şekilde yapmaktayım. Otelcilik ve Turizim Altyapım ile birleştirerek değişik ve otantik bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Olumlu tepkiler ve misafirlerimin artması bizleri mutlu ediyor. Dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
1703 Kez Görüntülendi.