logo

Ali Fuat CEBESOY Vefatının 49. Yılında Kabri Başında Anıldı.

Ali Fuat CEBESOY Vefatının 49. Yılında Kabri Başında Anıldı.

Ali Fuat CEBESOY Vefatının 49. Yılında Kabri Başında Anıldı. 10 Oca 2017

MİLLİ MÜCADELE KOMUTANI ALİ FUAT CEBESOY VEFATININ 49. YILINDA KABRİ BAŞINDA ANILDI.
Kurtuluş Savaşı kahramanlarından ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Ali Fuat CEBESOY, ölümünün 49. yılında kabri başında düzenlenen törenle anıldı.
Törene, Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf ULUSOY, Kaymakam İlyas MEMİŞ, Garnizon Komutanı Per. Üstğm. Taner ÇOLAK, Geyve Belediye Başkan Vekili Metin ATALAY, daire amirleri, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Sakarya Şubesi Başkan ve üyeleri, Geyve Milli Mücadele Derneği Mensupları, Geyve Muharip Gaziler Derneği Mensupları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Çelenklerin sunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Geyve Belediye Başkan Vekili Metin ATALAY ve Kaymakam İlyas MEMİŞ birer konuşma yaptı. Kaymakam İlyas MEMİŞ konuşmasında; Ali Fuat CEBESOY’un Milli Mücadele döneminde gerek kongreler, gerek cephede gerekse Meclis’te her safhada önemli görev ve hizmetlerde bulunan büyük bir komutan, Kurtuluş Savaşından sonra da Meclis’te milletvekili, bakan ve meclis başkanlığı gibi önemli hizmetler ifa eden büyük bir devlet adamı olduğunu ifade etti. Kabrinin ilçemizde bulunmasından dolayı Geyve olarak büyük onur duyduklarını, yapmış olduğu kahramanlıkların ve hizmetlerin unutulmayacağını belirtti.
Anma programı, kabri başında yapılan dua sonrası, programa katılanların Kuvayı Milliye Ali Fuat CEBESOY Müzesinin ziyaretiyle son buldu. KAYNAK= GEYVE KAYMAKAMLIĞI WEB SİTESİ

 

Salacaklı Ali Fuat ve Mustafa Kemâl; Harbiyeli iki dostun birlikte ilk ve son fotoğrafları… RUHLARINIZ ŞAD OLSUN VATAN SİZLERE MİNNETARDIR…

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »