logo

Bayramın Gözdeleri Onlardı

Bayramın Gözdeleri Onlardı

Bayramın Gözdeleri Onlardı Kapama Buryan Baklava Çörek Kulaç Pişi Keşkek (12 Ağustos 2013 @ 11:12:30)

Geyve Yöresinde ve Civar Köylerde Geleneklere Göreneklere Göre Sunumlar Yapıldı. Birçok Yemeklerin Tatlıların Yapıldığı 2013 Ramazan Bayramında Yöremizde Bulunan Muhacir Köylerinde Geleneksel Bayramlaşma ve Ziyaretlerin Haricinde Yöresel Yemekler Olan Kapama (Buryan) Baklava ve Sütlü Börek Gündemdeki Yerini Korudu Arife Günleri Yapılan Çörek (Kulaç) Bayramın Habercisiydi.

Geyve Sakarya Muhacir Mubadili Kapama Buryan Geyve
Kapama Buryan Tarifi

Malzemeler = Seçeneğe göre Tavuk Etli, Kuşbaşı Etli, soğan, pirinç, yağ ,nane ,karabiber ,domates ve biber salçası.

Etli tarifi eti kuşbaşı veya biraz daha büyük doğrayın. Tencereye yağ dökün 1 orta baş soğan doğrayın 1 kaşık domates salçası 1 kaşık biber salçası ilave edin doğradığınız etleri tencerede hepsini birden  güzelce kavurun su ilave edip kaynatmaya bırakın.  Et Kaynadığında yenecek duruma geldiğinde  bir tepsiye pirinci yıkayıp döşeyin tepsinin dibini örtecek şekilde serin Kaynatığınız eti ve suyunu  tepsideki pirincin üzerine dökeriz. Karabiber tuz ve kuru nane ilave ederiz. Fırına sürüp pilav gibi suyu çekmesi beklenir etler pirincin içinde kaybolacak şekilde pişirip servise sunarız. Kapama Buryan Mubadele Muhacir Yemeği Hazırdır.

Geyve Sakarya Muhacir Mubadili Kapama BuryanBaklava Geyve Sakarya Muhacir MubadiliBuryan Kapama Geyve Sakarya Muhacir Mubadili

Etiketler: » » » » » » » » » »