logo

Bölükbaş’tan Geyve Büyük Saraçlı Köyü Eski Fotoğrafı

Bölükbaş’tan Geyve Büyük Saraçlı Köyü Eski Fotoğrafı

Bölükbaş’tan Geyve Büyük Saraçlı Köyü Eski Fotoğrafı
Geyve ilçesi Büyük Saraçlı Köyü eski fotoğrafı yine Bölükbaş yine tarihe bir ışık.. Yaptığı araştırmalar ile adından sıkça söz ettiren Tarih Araştırmacısı ve sitemizin köşe yazarı Fehmi Bölükbaş Tarihe ışık tutmaya devam ediyor.

Geyve ilçesinin şirin köylerinden Büyük Saraçlı Köyünün eski bir fotoğrafını bulan Bölükbaş Yunanistandaki tanıdıkları vasıtasıyla Girit adasındaki bir dostundan aldığı fotoğrafı siz Geyveli Hemşerilerine paylaştı.

Bulduğu ve paylaştığı fotoğraflar ile Geyve ilçesinde geçmişte önemli gelişmeler sağlayan ve bir döneme damgasını vuran rum ve ermeni köylerinin o dönemlerde çekilmiş bir çok fotoğrafını gün yüzüne çıkartarak insanların bilgi ve beğenilerine sunan bölükbaş O dönemlerde bu yerlere bu tarzda bu mimaride binaların yapılması burada refah ve ferah içinde yaşanmasının Geyve için örnek alınması ve değerinin bilinmesi açısından çok önemli olduğunu gelecek kuşakların bu bilgileri bu sistemi kulanması ve uygulaması açısından çok önemli olduğunu belirtti. Yayınladığı son fotoğrafta Büyük saraçlı köyünün bir mahallesini ve binalarını açık bir şekilde gösterirken at üzerinde birşeyler taşıyan bir köylü ve daha arka fondaki iki kişi dikkat çekiyor..

Araştırmalarının sürdüğünü genel bilgileri toparladığını bölge ve yöremiz hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere elinden geldiğince yardımcı olacağını ifade etti.. İŞTE GEYVE BÜYÜK SARAÇLI KÖYÜ ESKİ BİR FOTOĞRAFI

Geyve Büyük Saraçlı Köyü Eski Fotoğrafı

4146 Kez Görüntülendi.