logo

Geyve Ayva Meyvesi Hasadında Sona Geliniyor

Geyve Ayva Meyvesi Hasadında Sona Geliniyor

Geyve Ayva Meyvesi Hasadında Sona Geliniyor

Sakarya ili Geyve ilçesinin Ayva Hasadında 2018 yıl hasat sonu yaklaşıyor. Geyve ilçesinde yetişen patentli ve Dünyanın en kaliteli sulu yemesi hoş görüntüsü güzel altın sarısı Ayvaların da 2018 yılı hasat sonuna geliniyor.

Geyve ilçesinde bulunan soğuk hava depoları buzhane ve köylerde ev altlarında depolarda toplanan Ayva meyvesi alıcılarını pazarlardaki tezgahlardaki yerini bekliyor. Geyve ilçesinde bu yılki Rekoltenin 75,000 bin ton olması bekleniyor.

Bakım hasat ve depolanma süreçleri oldukça meşakatli ve bir o kadar önemli olan Ayva meyvesinin toplayıcılarının günlük 70 tl  ila 80 tl arasında yövmiye aldığı ifade ediliyor.

meyve toplama işlemleri biten bahçeler hüzünlü bir o kadar sesizliğe bürünürken gelecek yıl için bahçelerde dızgara çekimi kış bakımlarının planlanması şimdiden başlanmış durumdadır.

Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 005Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 010Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 011Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 004Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 006Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 007Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 008Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 009Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 001Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 002Geyve Ayva Meyvesi hasadında Sona Geliniyor Ayva Geyve Ürün 003

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
1646 Kez Görüntülendi.