logo

Geyve İlçesinde Zeytin Yağı Çıkartma İşlemi Sürüyor

Geyve İlçesinde Zeytin Yağı Çıkartma İşlemi Sürüyor

Geyve İlçesinde Zeytin Yağı Çıkartma İşlemi Sürüyor (video)

Sakarya ili Geyve ilçesinde yetiştirilen zeytin ürününün hasadında sona yaklaşıldı.

Toplanan zeytinler sofralık olarak salamura sele olarak kurulurken yağlık olarak yetiştirilen ağaçlar ve seçilen zeytinler yağ çıkartılıyor.  Oldukça meşaketli bir o kadar zor olan zeytin hasadında yağ çıkartma işlemi ve evreside oldukça ilginç bir işlemden sonra yağ olarak sofralara mutfaklara ulaşıyor.

Yağ çıkartma işlemi şu şekilde oluşmaktadır. Bahçelerden toplanan zeytinler yağ fabrikasına getirilir. Burada ilk giriş noktasına dökülen zeytinler yıkanma ve temizlenme işlemine tabi tutuluyor. Otamatik yıkama makinalarında yıkanan zeytinler otamatik olarak parçalama makinasına girip hamur halini alıyor sıcak su ile karışan hamur  pres makinalarından geçerek zeytin yağı olarak ayrışıyor.

HABERİN VİDEOSU

Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 001 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 002 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 003 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 004 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 005 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 006 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 007 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 008 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 010 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 011 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 012 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 013 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 014 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 015 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 016 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 017 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 018 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 019 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 020 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 021 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 023 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 027 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 028 Geyve İlçesinde Zeytinyağ Çıkartma İşlemi Sürüyor 030

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
2783 Kez Görüntülendi.