logo

Geyve Kerevizi ve Paketleme Yıkama Serüveni.(21.03.2013)

Geyve Kerevizi ve Paketleme Yıkama Serüveni.(21.03.2013)

Geyve Kerevizi ve Paketleme Yıkama Serüveni.(16.03.2013)

Geyve Yöresinin Önemli Gelir Kaynakları Olan Çiftçilik Kereviz Hasadıyla Sürüyor. Tam Anlamıyla Zorluklar Parkuru Şeklinde Üretimi Yapılan Kereviz Üreticinin Yüzünü Güldürmüyor. Ekimi Bakımı Aşamalarını Bir Dahaki Haberlerimizde Ayrıntılı Olarak Sunacağımızı Belirtiriz.

Kereviz Sebzesi Oldukça Önemli Gıdalardan Olup Yöremizde Özelikle Ova Tabir Etiğimiz Ova Köylerinde Çengel Kozan Bayat ve Safibey Köylerinde Kış Aylarında Üretilmektedir. Tarladan Toplanan Kerevizler Traktörler İle Yıkama Paketleme Sahasına Getiriliyor. Burada Fotoğraflarda ve Göreceğiniz Üzere Oldukça Zahmetli ve İşçilik Gerektiren Aşamalardan Geçiyor.

Tarladan Sökülüp Traktörlerle Paketleme Sahasına Getirilen Kerevizler Burada Tazikli Suyla Yıkanarak Yaprakları Temizlenip Ayıklanıp Kasalara Yerleştiriliyor. Kasalarda da Tazikli Suyla Tekrar Yıkanarak Durulanarak Bekletilmeye Alınıyor Suyu Süzüldükten Sonra Büyük Marketlere Hallere Toptancılara Sevk Edilmek Üzere Kapalı Kasa Araçlar İle Sevk Ediliyor.

16.03.2013 Tarihi İtibarı İle Toptan Kilogram Fiyatı 60 kr. Kereviz Üreticisinin Yüzü Gülmüyor. Yöremizdeki Çiftçilerin Bir Araya Gelerek Koperetifleşmeye Gitmesi Gerektiğini Ürünlerinin Yok Pahasına Satılıp Aracıların Aşırı Kar Etmelerini Önlemeleri Gerekiyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
51 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.