logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve ve Civarında Cevizler Toplanmaya Başladı. Ceviz Hasadı

Geyve ve Civarında Cevizler Toplanmaya Başladı. Ceviz Hasadı

Geyve ve Civarında Cevizler Toplanmaya Başladı. Ceviz Hasadı Yapılıyor.

Geyve İlçesinin Yörükler Mahallesinde ikamet eden Recep Çam Ceviz hasadına başladık. Bayram ile birlikte ihtiyacımız kadar olan cevizleri toplamaya başladık dedi. Recep Çam Cevizin oldukça kıymetli olduğunu ticari amaçlıda yapılabileceğini kendi ağaçlarının fazla olmadığını ihtiyacını karşıladığını söyledi.

Sakarya İli Geyve İlçesi ve Sakarya’nın Güneyinde Ceviz hasadı Yapılmaya Başlandı. Eylül Ayı ile birlikte olgunlaşmaya başlayan Cevizler Kurban Bayramının da gelmesi ile birlikte bayram iznini fırsat bilenler cevizlerini toplamaya başladılar. Yörede hemen hemen tüm bahçelerde en az 1 ağaç cevizin olduğu uzun kış gecelerinde çeşitli tatlılarda kullanılmak üzere ihtiyaç için yetiştirilen ceviz son yıllarda ticari amaçlı olarak ta yetiştirilip satılmaya başlandı. Yöreye çok uygun olması ve bakımının da masrafsız olması sebebiyle bol miktarlarda ceviz bahçesi ekimi ve yetiştiriciliği yapılmaya başlandı.

geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-011geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-002geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-003geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-001geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-004geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-005geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-007geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-006geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-010geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-008geyve-ve-civarinda-cevizler-toplanmaya-basladi-ceviz-hasadi-009

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
3015 Kez Görüntülendi.