logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve’de Bir Gelenek Sürdürülüyor Yüsük (Yüksük) Oyunu

Geyve’de Bir Gelenek Sürdürülüyor Yüsük (Yüksük) Oyunu

Geyve Köylerinde Yüsük ( Yüksük ) Oyunu Geleneği Sürüyor (29 12.2019)

Sakarya İli Geyve İlçesinin Ahıbaba Kayaaltı Mahallesinde ve Geyve Köylerinde Kış Geleneği Yüsük ( Yüksük ) Oyunu Sürüyor.

Geyve Yöresi Yöresel Yüsük ( Yüksük ) Oyunu ve Yöresel Yufkalı Köy Tavuğu Pilav İkramı Yapıldı.

Sakarya ili Geyve İlçesi ve Köylerinde Uzun Kış Geceleri Çeşitli Etkinlikler ile Geçiyor. Geyve İlçesinin Özelikle Manav Köylerinde Çok Eskilerden Süre Gelen Çeşitli Kış Etkinlikleri Günümüzde’de Sürdürülüyor.

Geyve İlçesinin Manav Köylerinde Geleneksel Yüsük ( Yüksük ) Oyunu ve Geleneksel Yufkalı Köy Tavuğu Pilav İkramı  İle Çekişmeli Olarak Sürüyor. Yakın Köylülerin Bir Araya Geldiği Etkinlikte Yörenin Tanınan Simaları Atalardan Gelen Bu Etkinliği Sürdürüyorlar.

Geçen Yıl 2018 Hacıosmanlar Köyünde Bir Araya Gelen Köylüler Yüsük ( Yüksük ) Oyununu Oynadılar. Bu Yıl  28.12.2019 Tarihinde Ahıbaba Kayaaltı Mahallesinde Gerçekleşen Etkinlikte. Kaybeden Takım Yöresel Bulgur Pilavı Tavuk ve Yufka İle Galip Takımı Ödüllendirdi. Geyve Yöresinde ve Köylerinde Bir Araya Gelen Köylüler Gece Boyunca Yörede Yetişen Tüm Meyvelerden İkramlarda Bulunarak Uzun Kış Gecelerini Hoş Sohbetler İle Geçiriyorlar.

2017 YILINDA YAPTIĞIMIZ YÜSÜK OYUNU HABERİ İÇİN BU YAZIYI TIKLAYINIZ 

2018 YILINDA YAPTIĞIMIZ YÜSÜK OYUNU HABERİ İÇİN BU YAZIYI TIKLAYINIZ

2019 YILINDA YAPTIĞIMIZ YÜSÜK OYUNU HABERİ İÇİN BU YAZIYI TIKLAYINIZ

Video

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
1483 Kez Görüntülendi.