logo

Geyve’de En Güzel Ayva Seçildi Burhaniye Köyünden Bayram Kara 1. Oldu

Geyve’de En Güzel Ayva Seçildi Burhaniye Köyünden Bayram Kara 1. Oldu 16 Eki 2022

Geyve’de en güzel ayva belli oldu

Geyve Ayva Festivali kapsamında düzenlenen “En güzel ayva yarışması” sonuçlandı. Sunuculuğunu TV programcısı Harun Şen’in yaptığı “En güzel ayva yarışması” kıran kırana bir heyecana sahne oldu.

Yarışmada en güzel ayva 1.’si Burhaniye köyünden Bayram Kara oldu.

BAYRAM KARA 2017 YILINDA YAPILAN YARIŞMADA KIZI BUSE KARA İLE YİNE BİRİNCİ OLMUŞTU. 2017 YILINDAKİ HABERİN DETAYI İÇİN NU YAZIYI TIKLAYINIZ.

 

EN GÜZEL AYVAYI SEÇTİLER
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geyve Ayva Festivali kapsamında gerçekleştirilen en güzel ayva yarışması kıyasıya rekabete sahne oldu. Ayva hasatlarını jürinin beğenisine sunan Geyveli vatandaşlar birinci olabilmek için yarıştılar. Yarışmada konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Öncelikle Bartın’da gerçekleşen maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bizler de bu acıyı paylaşmak adına festivalimizdeki konserleri iptal ettik. Hepsi birbirinden lezzetli ayvalarımız arasında kıyas yapmak jürimiz için eminim ki hiç kolay olmadı. Dünyadaki en lezzetli ayvaları yetiştirmekten gurur duyuyoruz” dedi.

TECRÜBELİ JÜRİ
Geyve İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Saban, Ziraat Mühendisi Abdullah Cantürk, Bilecik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emine Serap Kızılaydemir, Yüksek Ziraat Mühendisi Dr. Emin Akçay, Çine Mahallesi Muhtarı Ziraat Teknikeri İbrahim Yemiş, Umurbey Muhtarı Osman Önal’dan oluşan jüri heyeti yarışmada karar vermekte epey zorlansada birinci olarak Bayram Kara, ikinci olarak Rahmi Özer, üçüncü olarak da Emre Çetinnar’ı seçti. (Kaynak ve Fotoğraf www.geyve.com ) ve ( Video ve Fotoğraf www.geyvelim.com)