logo

Kayaboğazı Sulama Göleti Taraklı  (19.01.2013)

Kayaboğazı Sulama Göleti Taraklı  (19.01.2013)

Kayaboğazı Sulama Göleti Taraklı  (19.01.2013)
Taraklı Kaya boğazı Sulama Gölet’i Taraklı SAKARYA
Geyve Taraklı Gölpazarı yolu üzerinde bulunan Gölet’imiz. Eşsiz doğasıyla el değmemiş koylarıyla doğa severlere kucak açıyor.
Doğal yapısı doğaya çok uygun olan kaya boğazı Gölet’i balıkçılar içinde ideal bir yer. Tertemiz suyu muhteşem manzaraları ve eşsiz doğasıyla sizleri bekliyor..

KAYABOĞAZI SULAMA GÖLETİNİN GENEL BİLGİLERİ

Sakarya-Taraklı Kayaboğazı Göleti Sulaması Proje Yapımı

DSİ 3 Bölge Müdürlüğü-ESKİŞEHİR

Başlangıç Tarihi : 10.01.2012

Proje sahası, 12 nolu Sakarya havzasında yer almaktadır. Sulama alanı Karacalar köyü, Kavaklar tepe, Ören tepe, Karaağaç mevkii,Çaylar mevkii, Davutlar mahallesi, Demirciler mahallesi, Demirciler mahallesi Madanlar mahallesi Karabayır sırtı, Kavşak sırtı ve Çataleleği mevkile sınırlıdır. Proje yeri Taraklı-Gölpazarı yolunun 9 km sinde Akçapınar, Duman, Hacıaliler köyleri köy yolu ayrımı 200 m. mansabında yer alan, gövde yüksekliği talvegten 33.25 m yüksekliğinde olan zonlu toprak dolgu tipindeki Kayaboğazı göleti Dipsavağından alınacak su ile toplam 1504.0 ha (brüt) arazinin sulama ve drenaj tesislerinin Kati ve Uygulama Projelerinin hazırlanmasıdır.

Yapılan Çalışmalar

Sulama sahası harita alımı. Aplikasyona müstenit sulama projesine ait ana, yedek, tersiyer, drenaj ve tahliye kanalları aplikasyonunun yapılması ve aulama şebekesine ait kanal güzergahları jeoteknik raporunun hazırlanıp idarece kabulü. Sulama şebekesine ait aplikasyona müstenit bütün projelerin yapılması. Sulama şebekesine ait sanat yapıları projelerinin yapılması. Sulama projesine ait keşif, metraj, yeşil dosya ile proje raporunun hazırlanması. Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) genelgesi doğrultusunda tüm projenin Coğrafi Bilgi Sisteminin hazırlanması.

GOLET1 HABER34 HABER35 HABER36

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »