logo

Mühürdar Lıons Kulübü Geyve Göynük Taraklı Gezisi.

Mühürdar Lıons Kulübü Geyve Göynük Taraklı Gezisi.

Mühürdar Lions Kulübü Göynük Taraklı Gezisi.(29.11.2012)

Mühürdar Lions Kulübü Göynük Taraklı Gezisi.

Geyve Okul Ziyaretlerini Yaptıktan Sonra Geyve Köylü Pazarınıda Dolaşıp Alış Verişlerimizi Yaptık. Bizlere Sunulan Dünyaca Meşhur Geyve Ayvalarını’da Alıp Yola Koyulduk. Geyve Eşme Köyü Işıklarından Taraklı Göynük İstikametine Yöneldik. Rehberimiz Yamaç ONGAN ( ACHILL TURİZM ) Geyve’de Okul Öğrencilerinden Öğrendiği Bir Ayrıntıyı Mikrofonda Paylaştı. Muazzez AKKAYA (Giray ) Hanıma Yazılan ve Bir Çok Şiire Konu Olan Mona Roza Şiiri ve Konusunu Paylaştı. Konuyla İlgili Muazzez AKKAYA (Giray) Mikrofona Gelerek Kısa Bir Açıklama yaptı. Okul Döneminde Yaşanan Bu Konuya Daha Öncede Röportaj Yaptığını Kendisinin Şimdiki Deyimle Elektrik Alamadığını ve Orhan Giray İle Evlendiğini Çok Mutlu Olduğunu Belirtti.

Şiirin Çok Meşur Olduğunu Geyve Okullarında Okutulduğunu Karakoçun Evlenmediğini Keşke Evlenip Yuvasını Kursa İdi Dedi. Ayrıca Camal Süreya ve Sezai Karakoç Arasında Rekabet Olduğunu ve Camal Süreyya Soy ismindeki ”y” Harfini Çıkartığını Belirti. Yılarca Gizemini Koruyan Bu Konunun Susan tarafı Olduğunu ve GeyveYoresi.Com Sitesi Editörü Şeref Elma’nın Konu Üzerinde 4,5 Yıla Yakın Araştırma Yaptığını ve Kendisine Ulaştığını Röportaj İknalarının 1 Yıl Sürdüğünü Belirtti.

Daha Sonra Şiir Otobüsteki Mikrofondan Telefon Vasıtasıyla Şeref Elma Yorumuyla Yolculara Dinletildi. Rehberimiz Yamaç ONGAN Şaşırdığını belirterek. Soğuksu Köyüne Geldik Yolların Güzel Olduğunu Coğrafi Bilgileri Bitki Örtüsünü Jeolojik Konulara Kaplıcalara Değinerek Yöresel Bilgileri Birbirine Bağlayarak Yolculuğumuza Devam Ettik.

Göynük’e Gelerek Burada Öğlen Yemeği Molası Verdik. (Yöreye Has Düğün Çorbası Mantı Yaprak Sarması Salata Böğürtlenli Ekmek Tatlısı) Menüsünden Sonra Çaylarımızı Yudumlayıp Göynük Turuna Başladık Göynük Evlerinin Mimarisi Ayni. Yeni Yapılan Evlerde Bu Mimaride İnşa Ediliyor. Rehberimiz Göynük Turu Esnasında Göynük ile İlgili Bilgilerde Sundu. Turumuzun En Güzel Yeri Manevi Huzurun Olduğu AKŞEMSETİN Hazretlerinin Türbesi oldu. Burda Yapılan Dualardan Sonra Havanın Kararmaya Başlamasıyla Taraklı’yıda Gezmek İçin Yola Koyulduk.

Taraklıya Vardığımızda Havanın Karardığı Yine’de Gezimizi Sürdürüp Taraklı İçinde’de Eski Evleri Modernize Edilmiş Olduğunu Gördük Aslına Uygun Olarak Yapılmışlardı. Son Olarak Taraklı Kültür Evini Oda Oda Gezip Turumuzu sonlandırdık.Dönüş Yolculuğumuz Günün Analizi Bir dahaki Tur Seçimleri Dilek ve Önerilerle ve Vedalaşarak Bitmiştir.

(İZLENİMLER ŞEKLİNDE) FOTOĞRAFLAR ALTDA ALBÜMDE Diğer Fotoğraflar için lütfen (geyveyoresi@gmail.com) Adresinden Ulaşınız…
Kaynak : Şeref Elma

GEYVE İZLENİMLERİ İÇİN BU YAZIYI TIKLAYINIZ..

MUHURDAR4 MUHURDAR1 MUHURDAR2 MUHURDAR3

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »