logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya Türkiye Bayrağı Geyve Eşme Köyü

Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve’ye Geldiler The Travelling Tales

Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve’ye Geldiler The Travelling Tales

Macaristan ( Hungarian ) dan 3 ay önce Bisiklet ile yola çıkan Nienke ve Bálint 4,556 km yol katederek Geyve İlçesine geldiler. Macaristan’dan başlayan bu yolculuk Hindistan’da son bulacak.

Hindistan’da bir okulun ihtiyaçları ve kütüphanesi için yapılan bu yolculuk yaklaşık olarak 1 yıl sürecek Güzergahları üzerindeki yerleşim alanlarını’da gezen çift 3 aydır yollarda olduklarını zor şartlar altında mücadelelerini sürdürdüklerini belirtiler.

Geyve’ye geliş hikayeleri de oldukça ilginç olan çift Emekli Öğretmen Nevzat Karagöz’ün çifti Geyve çarşıda görmesiyle başlamıştır. Nevzat Karagöz hoca çifti çarşıda görünce yanlarına gittim nereye gittiklerini yardımcı olup olamıyacağımı ingilizcemle anlatmaya çalıştım onların ingilizcesiyle anlamaya çalıştığını yardımcı olamak istediğini yakındaki bir kafeye davet ederek dinlenmelerini sağladığını belirtti.

Kafenin sahibi Fethi bey’de gelen misafirler ile yakından ilgilenerek onları dinleyip anlamaya ne yapmak istediklerini kavramaya çalıştığını belirtti. Yöre’de kalacak geceyi geçirecek suya yakın yeşillik güvenli çadır kurulabilecek yer aradıklarını belirten çifte Fethi bey Eşme Köyünde bulunan Boş ve eşyalı evini tahsis ederek geceyi güven içinde geçirmelerini sağladığını belirtti. Sabah Kafeteryasında sabah kahvaltısı yöresel yaprak sarması ikramında bulunduğunu belirtti.

Ayrılık saatine kadar iyi bir şekilde kaynaşan ekip gezinin temelini anlamını anlamaya çalıştı. öğlen saatlerine kadar süren sohbet esnasında bol bol fotoğraf çektiren gurup telefon meil ve iletişim yollarını not alarak birbirleri ile iletişim halinde kalmalarını sağladı.  Vedalaşma oldukça hüzünlü ve bir o kadar zor oldu. Şarkılar ve duygusal kucaklaşmalar ile ayrılan Nienke ve Bálint gözden kayboluncaya kadar arkalarına baka kaldılar…

VİDEOLAR

Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 001 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 002 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 003 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 004 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 005 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 006 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 007 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 008 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 009 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 010 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 011 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 012 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 013 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 014 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 015 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 016 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 017 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 018 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 019 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 020 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 021 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 022 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 023 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 024 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 025 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 026 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 027 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 028 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 029 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales 030 Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve'ye Geldiler The Travelling Tales

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.