logo

Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve’ye Geldiler The Travelling Tales

Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve’ye Geldiler The Travelling Tales

Nienke ve Bálint Üç Ayda Geyve’ye Geldiler The Travelling Tales(23.05.2016)

Macaristan ( Hungarian ) dan 3 ay önce Bisiklet ile yola çıkan Nienke ve Bálint 4,556 km yol katederek Geyve İlçesine geldiler. Macaristan’dan başlayan bu yolculuk Hindistan’da son bulacak.

Hindistan’da bir okulun ihtiyaçları ve kütüphanesi için yapılan bu yolculuk yaklaşık olarak 1 yıl sürecek Güzergahları üzerindeki yerleşim alanlarını’da gezen çift 3 aydır yollarda olduklarını zor şartlar altında mücadelelerini sürdürdüklerini belirtiler.

Geyve’ye geliş hikayeleri de oldukça ilginç olan çift Emekli Öğretmen Nevzat Karagöz’ün çifti Geyve çarşıda görmesiyle başlamıştır. Nevzat Karagöz hoca çifti çarşıda görünce yanlarına gittim nereye gittiklerini yardımcı olup olamıyacağımı ingilizcemle anlatmaya çalıştım onların ingilizcesiyle anlamaya çalıştığını yardımcı olamak istediğini yakındaki bir kafeye davet ederek dinlenmelerini sağladığını belirtti.

Kafenin sahibi Fethi bey’de gelen misafirler ile yakından ilgilenerek onları dinleyip anlamaya ne yapmak istediklerini kavramaya çalıştığını belirtti. Yöre’de kalacak geceyi geçirecek suya yakın yeşillik güvenli çadır kurulabilecek yer aradıklarını belirten çifte Fethi bey Eşme Köyünde bulunan Boş ve eşyalı evini tahsis ederek geceyi güven içinde geçirmelerini sağladığını belirtti. Sabah Kafeteryasında sabah kahvaltısı yöresel yaprak sarması ikramında bulunduğunu belirtti.

Ayrılık saatine kadar iyi bir şekilde kaynaşan ekip gezinin temelini anlamını anlamaya çalıştı. öğlen saatlerine kadar süren sohbet esnasında bol bol fotoğraf çektiren gurup telefon meil ve iletişim yollarını not alarak birbirleri ile iletişim halinde kalmalarını sağladı.  Vedalaşma oldukça hüzünlü ve bir o kadar zor oldu. Şarkılar ve duygusal kucaklaşmalar ile ayrılan Nienke ve Bálint gözden kayboluncaya kadar arkalarına baka kaldılar…

VİDEOLAR

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »