logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor

Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor

Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor

Sakarya İlinin Arka Bahçesi Geyve ilçesinde Elma hasadı yapılıyor. 2017 yılı meyve hasadının yapıldığı ilçede vatandaşlar Elma toplama ve depolama telaşındalar. Kış ayları ile birlikte budama bakım işleri ile başlayan mücadelede aylar süren yetiştirme ve emek toplanarak depolara soğuk hava depolarına buzhanelere giriyor.

Geyve ilçesinin özelikle büyük şehirlerden istanbu’la yakın olması sebebiyle İstanbul’un arka bahçesi gibi olan Geyve ilçesinde Elma meyvesi toplanarak kışın satılmak üzere depolanıyor.

Geyve Eşme Köyünde Şaban Karakaya Aylardır süren mücadelemizin karşılığını meyve olarak aldık şimdi soğuk hava depolarına doldurup kış aylarında satarak gelir elde edeceğiz dedi. Karakaya Oldukça zor ve bir o kadar emek gerektiren Elma yetiştiriciliği bakım masraflarının fazlalığından biz çiftçileri çok zorlar oldu dedi.

Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 1 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 2 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 3 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 4 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 5 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 6 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 7 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 8 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 9 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 10 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 11 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 12 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 13 Sakarya Geyve İlçesi Eşme Köyünde Elma Hasadı Yapılıyor 14

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
6003 Kez Görüntülendi.