logo

Son Selanik’li Remziye Bakır Ebediyete Uğurlandı

Son Selanik’li Remziye Bakır Ebediyete Uğurlandı

Son Selanik’li Remziye Bakır Ebediyete Uğurlandı (video) 13 Kas 2015

Sakarya ili Geyve İlçesi Eşme Köyünde ikamet eden Selanik Vodina Karacaova Sevren Köyünden 1923 yılında Mübadelede  Anne karnında gelen Eşme köyünde dünyaya gelen Remziye Bakır Hakkın rahmetine kavuşmuştur. 11.11.2015 Günü eşme köyünde vefat eden merhumenin cenazesine ayni gün ikindi namazından sonra çok sayıda seveni eşme köylüler dost akraba ve yakınları katıldığ tören ile defnedildi.

1923 Nüfus Mübadelesinde Selanik Vodina Karacaova Sevren Köyünden Anne karnında gelen Remziye Bakır  Küçüklüğünde bir dönem Burhaniye Köyündede yaşadı. Halen Geyve Burhaniye köyünde kardeşleride bulunan Remziye Bakır Eşme Köyünde Kalan son muhacirlerden birisi idi. Eşme köyünün sevilen sayılan büyüklerinden olan Remziye Bakır köylüler tarafından sevilen kişiydi.

Halen Eşme Köyüne Gelmiş mubadili olarak yaşıyan 1 kiş kalmıştır. oda pamukovada akrabaları yanında kalan Hüseyin Baltadır.

Merhum Remziye Bakır Büyüğümüze YÜCE ALLAHTAN RAHMET  Başta Oğlu Cemal Bakır olmak üzere kederli Ailesine Başsağlığı Dileriz… (geyveyoresi.com)

HABERİN VİDEOSU

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »