logo

Su Saatleri Don Olayına Karşı Korunması İçin Uyarıldı

Su saatleri dona olayına karşı korunması için uyarıldı.

Geyve ilçesinde havaların soğumasıyla birlikte don olayı da beklendiğinden su saatlerinin zarar görmemesi için korunması ve muhafaza edilmesi istendi.
SASKİ, hava sıcaklıklarının eksilere düşme ihtimaliyle yaşanabilecek don olaylarına karşı abonelerine sayaç ve tesisatlarını korumaları yönünde uyarılarda bulundu.

İşte o açıklama

​Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan açıklamada, “Açıkta bulunan su tesisatları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı veya yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçların; kalın yün kumaş, izocam, boru kılıfı gibi parçalarla sıkıca sarılarak muhafaza altına alınmalı, ayrıca varsa muhafaza sandıkları da talaşla doldurulmalıdır. Sayaç donmaları ve sayaç bağlantıları ile vanalardan su sızmalarına karşı dikkatli olunmalıdır. Donan sayaç ve tesisata ise hiçbir şekilde ateş tutulmaması, sıcak su dökülmemesi gerekmektedir. Gerekli tedbirler alınmaması halinde soğuğa karşı hassas olan su sayaçları kullanılamaz hale gelebilir. Abonelerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için su sayaçlarını uygun şekilde korumalarını tavsiye ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Geyve su abonelerine don uyarisi

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
3212 Kez Görüntülendi.