logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Taraklı’da Bir Tarih Resmen Göçüyor. Taraklı’da Eski Evler Göçüyor.

Taraklı’da Bir Tarih Resmen Göçüyor. Taraklı’da Eski Evler Göçüyor.

Taraklı’da Bir Tarih Resmen Göçüyor. Taraklı’da Eski Evler Göçüyor.(fotoğrafların çekim tarihi 15.10.2017)

Sakarya İli Taraklı İlçesinde Bulunan Osmanlı Dönemine Ait Eski Evlerin Birçoğu Zamana Direnemeyip Göçmeye Başladı.

Sakarya ilinin şirin ilçelerinden Taraklıda bulunan Tarihi evlerin birçoğu yıkılma göçme aşamasına geldi. Bakımsızlıktan harabe durumundaki bu evlerin acil bir plan çerçevesinde bakımlarının planlı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

İlçenin birçok yerinde göze çarpan bu binaların TARİHİ TARAKLI EVLERİ YIKILMASI YERİNE ACİLEN asılına uygun bir şekilde restorasyonu yapılması ve kurtarılması gerekmektedir. Bir çoğunun çatılarında sorunlar olan bu binaların acil bir plan ile kurtarılması gerekir.

Taraklı ilçesinin Tarihi ve Kültürel açıdan dahada gelişmesine fayda sağlayacak olan TARİHİ TARAKLI EVLERİ zamana yenilmeden gelecek kuşaklara aktarılmalıdır. Bu konuda Taraklıda bulunan tüm devlet yetkililerini sivil kuruluşları dernekleri muhtarları göreve çağırıyoruz.. TARİHİ TARAKLI EVLERİNE SAHİP ÇIKINIZ… (geyveyoresi.com)

Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 19 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 01 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 02 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 03 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 04 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 05 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 06 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 07 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 08 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 09 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 10 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 11 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 12 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 13 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 14 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 15 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 16 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 17 Taraklı'da Bir Tarih Resmen Göçüyor Taraklı'da Eski Evler Göçüyor 18

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
4334 Kez Görüntülendi.