logo

Üstad Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor

Admin

Admin
geyveyoresi@gmail.com
Üstad Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor

Üstad Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor 2 Kas 2016

Sakarya Folklorunun Duayeni ve Üstadı Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor.  Halen Geyve Alifuatpaşa’da Öğretmenlik Yapan ve Yöredeki Tüm Folklorik Faaliyetlerde Bulunan İşsever Gerek Öğretici Gerek Oynayıcı Olarak Folklorik Faaliyetlerde Bulunuyor.

Alifuatpaşa’da Ziyaretde Bulunduğumuz Ahmet İşsever İle Sakarya Folklorik Yapısı Sakarya’nın Güneyi ve Çalışmaları Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunduk.  Uzun Zamandır Çalışmalar Yaptığı Yeni Kitabı İle İlgili Orjinal El Yazması Kopyası Üzerinde Bilgilendirme ve neler Yapacağı Konusunda Konuştuk.

Ahmet İşsever Sitemize Yaptığı Özel Açıklamada. Yeni Kitabının Sakarya’nın Güneyine Yöresel ve Kültürel Yapısında Unutmaya Yüz Tutmuş Yöresel Bilgileri Sözcükleri Gelecek Kuşaklara Taşımak Amacı İle Yöresel Sözlük Kitap Şeklinde Çok Geniş İçerikli ve Araştırılmış Olarak Hazırlamak İstediğini Söyledi.

Yeni Kitap Çalışmasında İnsanlardan Oldukça Önemli Destekler Aldığını Sosyal Medya Aracılığı İle de Bir Çok Bilgiye Ulaştığını Yörenin Başta Taraklı Geyve Pamukova ve Köyleri Olmak Üzere Folklorik Kültürel Yapısını Toplamaya Başladığını Söyledi. İşsever Kitabının Basımı Yayınlanması Konusunda da Oldukça Önemli Desteklerin Olduğunu Hazırlıkların Sürdüğünü Söyledi.

Ahmet İşsever Kimdir ?

Adı Soyadı: Ahmet İşsever

Doğum Yeri ve Tarihi: 05.11.1944  Taraklı / Sakarya

Mesleği: Emekli Sınıf Öğretmeni/ Halk Oyunları Eğitmeni/ Müzisyen

Mezuniyeti: Arifiye Öğretmen Okulu, 1962

1954’de Taraklı İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul öğrenimi için 1955’de Arifiye Öğretmen Okuluna girdi ve buradan 1961-62 ders yılında mezun oldu.

İki yıl Şanlıurfa ili Halfeti ilçesi Duraklı Köyü’nde öğretmen olarak görev yaptı 1964’de Sivas’a askere gitti.  4,5 ay yaz dönemi eğitiminden sonra iki yıl Kars – Arpaçay – Oğuzlu köyünde asker öğretmen olarak görev yaptı. 1966 – 1970 yılları arasında Geyve – Akdoğan köyünde öğretmen olarak çalıştı. 1970 – 1973 yılları arasında Pamukova Çardak köyünde görev yaptı. 1973’ten 1992 yılına kadar Alifuatpaşa Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda  hem öğretmenlik hemde okul müdürlüğü yaptı. 1985 yılında Anadolu Ünüverstesi Açık Öğretim Fakültesi Eğitim Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında otuz yıllık öğretmenlik hayatını emeklilikle ile bitirdi.

1968 yılında Taraklı’da evlenen Ahmet İŞSEVER’in bu evliliğinden iki çocuğu dünyaya gelmiştir. Birincisi04.11.1972 yılında doğan Murat ikinisi ise 19.08.1983 yılında doğan Fırat’tır.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Eşme’de Asker Selamı Efsane Oluyor

  19 Ocak 2024 Alifuatpaşa, Genel, Geyve, Köyler, Röportaj, Tarih Haberleri, Yöresel

  Eşme'de Asker Selamı Efsane Oluyor (06 Mayıs 2014) Geyve İlçesine Bağlı Eşme Köyü'nde 06.11.2010 Tarihinde Rahmetli Olan (Ahmet aga) Ahmet Gündoğdu Efsane Olma Yolunda. Merhum Ahmet Aga (Ahmet Gündoğdu) Karedeniz Kökenli Kamışlı Köyünden Eşme Köyüne Göç Ederek Yerleşmiştir. Çiftçilik Yaparak Geçimini Zor Şartlarda Sağlayan Köylü Bir Amcamız İdi. Onu Farklı Kılan Özeliği Müthiş, Çok Farklı Bir Atatürkçü Olmasıydı. Eşme Köyü Muhtarlığı ( Hüseyin Topuz döneminde )Eşme Köyünde Yaptırdığı Atatürk Anıtı ve Bayrak Direğini Gördükten Sonra. Burad...
 • Geyve’deki Son Nalbant Mehmet Atar (84) Geyve Perşembe Pazarında (video)

  31 Aralık 2023 Alifuatpaşa, Genel, Geyve, Köyler, Pamukova, Röportaj, Taraklı, Yöresel

  Geyve'deki Son Nalbant Mehmet Atar (84) Geyve Perşembe Pazarında (video)(2013) Geyve'de Nalbantlık Mesleğini Yapanların Sonuncusu Olan Mehmet Atar(84), Mesleğini Bütün Zorluklara Rağmen 64 Yıldır Çalışıyor. Geyve'de Perşembe Günleri Pazara Çıkıp Kendi Yapmış Olduğu Nalları Pazarlıyor. Geyve İlçesinde Çarşı İçinde Daha Önceleri Hanı Olan ve Hafta Günleri İzdihamdan Hayvan Bağlanacak Yer Bulunamayan Hanını Tadilat Yaparak İşyerine Çeviren Mehmet Atar, Nalbantlıkla İlgili Şöyle Konuştu Çarşı İçinde Bulunan Hanımız vardı. Hana Gelen Müşter...
 • Geyve Tarihine Yolculuk Büyük Saraçlı Köyü Eski Yerleşim Alanı

  31 Aralık 2023 Fotoğraf Galerisi, Genel, Geyve, Köyler, Röportaj, Yöresel

  Geyve Tarihine Yolculuk Büyük Saraçlı Köyü Eski Yerleşim Alanı ( 25 Haziran 2014 ) Geşmişte Geyve Büyük Saraçlı Köyü Choudion (saraçlı köyü) Erzincan Kemaliye Eğin den Göç Ederek Geyve Yöresine Yerleşen Kavimlerin Kurduğu Saraçlı Köyü Gelişmesini Tamamladığı Zamanlarda Mübadele İle Bu Topraklardan Ayrılan İnsanların Yaşamlarından Geriye Bıraktıkları Fotoğraflar Bu Zamana ulaşıyor. Geyve İlçesi Büyük Saraçlı Köyü Bilindiği Üzere Erzincan Kemaliye Eğin Bölgesinden Göç Eden Ermeni Rum ve Türkler Tarafından Kurulmuş Bir Köydür. Mübadele D...
 • Geyve’de Atatürk İle Kız Çocuğu Arasında Geçen Konuşma

  18 Aralık 2023 Genel, Geyve, Köyler, Röportaj, Sakarya ve Ulusal Haberler, Video Haber Galerisi, Yöresel

  Geyve'de Geçen Konuşma...Kız Çocuğu Sorar... (13 ocak 2013 bu haberin yayın tarihi) 21 Haziran 1922 de Sakarya Geyve İlçesine Gelen Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'E Paşam Karalar Giyiyoruz Ne Zaman Allar Giyeceğiz Diyen Kız Çocuğuna  ATATÜRK Cevap Verir.. Pek Yakında Pek Yakında..(video) İŞTE O VİDEOLAR VİDEO EMİNE HATUN AYRICA SESLENDİRME SANATÇISI MERHUM EMİN ŞAYLA'NIN ANNESİDİR. EMİN ŞAYLAN ÖLÜM HABERİMİZ İÇİN BU LİNGİ TIKLAYINIZ  ...