logo

Üstad Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor

Üstad Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor

Üstad Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor

Sakarya Folklorunun Duayeni ve Üstadı Ahmet İşsever Kitap Çalışmalarına Devam Ediyor.  Halen Geyve Alifuatpaşa’da Öğretmenlik Yapan ve Yöredeki Tüm Folklorik Faaliyetlerde Bulunan İşsever Gerek Öğretici Gerek Oynayıcı Olarak Folklorik Faaliyetlerde Bulunuyor.

Alifuatpaşa’da Ziyaretde Bulunduğumuz Ahmet İşsever İle Sakarya Folklorik Yapısı Sakarya’nın Güneyi ve Çalışmaları Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunduk.  Uzun Zamandır Çalışmalar Yaptığı Yeni Kitabı İle İlgili Orjinal El Yazması Kopyası Üzerinde Bilgilendirme ve neler Yapacağı Konusunda Konuştuk.

Ahmet İşsever Sitemize Yaptığı Özel Açıklamada. Yeni Kitabının Sakarya’nın Güneyine Yöresel ve Kültürel Yapısında Unutmaya Yüz Tutmuş Yöresel Bilgileri Sözcükleri Gelecek Kuşaklara Taşımak Amacı İle Yöresel Sözlük Kitap Şeklinde Çok Geniş İçerikli ve Araştırılmış Olarak Hazırlamak İstediğini Söyledi.

Yeni Kitap Çalışmasında İnsanlardan Oldukça Önemli Destekler Aldığını Sosyal Medya Aracılığı İle de Bir Çok Bilgiye Ulaştığını Yörenin Başta Taraklı Geyve Pamukova ve Köyleri Olmak Üzere Folklorik Kültürel Yapısını Toplamaya Başladığını Söyledi. İşsever Kitabının Basımı Yayınlanması Konusunda da Oldukça Önemli Desteklerin Olduğunu Hazırlıkların Sürdüğünü Söyledi.

Ahmet İşsever Kimdir ?

Adı Soyadı: Ahmet İşsever

Doğum Yeri ve Tarihi: 05.11.1944  Taraklı / Sakarya

Mesleği: Emekli Sınıf Öğretmeni/ Halk Oyunları Eğitmeni/ Müzisyen

Mezuniyeti: Arifiye Öğretmen Okulu, 1962

1954’de Taraklı İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul öğrenimi için 1955’de Arifiye Öğretmen Okuluna girdi ve buradan 1961-62 ders yılında mezun oldu.

İki yıl Şanlıurfa ili Halfeti ilçesi Duraklı Köyü’nde öğretmen olarak görev yaptı 1964’de Sivas’a askere gitti.  4,5 ay yaz dönemi eğitiminden sonra iki yıl Kars – Arpaçay – Oğuzlu köyünde asker öğretmen olarak görev yaptı. 1966 – 1970 yılları arasında Geyve – Akdoğan köyünde öğretmen olarak çalıştı. 1970 – 1973 yılları arasında Pamukova Çardak köyünde görev yaptı. 1973’ten 1992 yılına kadar Alifuatpaşa Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda  hem öğretmenlik hemde okul müdürlüğü yaptı. 1985 yılında Anadolu Ünüverstesi Açık Öğretim Fakültesi Eğitim Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında otuz yıllık öğretmenlik hayatını emeklilikle ile bitirdi.

1968 yılında Taraklı’da evlenen Ahmet İŞSEVER’in bu evliliğinden iki çocuğu dünyaya gelmiştir. Birincisi04.11.1972 yılında doğan Murat ikinisi ise 19.08.1983 yılında doğan Fırat’tır.

ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-1 ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-2 ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-11Geyveli Duayenler Ahmet İşsever Z.Yusuf Borazan 12Geyveli Duayenler Ahmet İşsever Z.Yusuf Borazan 11Geyveli Duayenler Ahmet İşsever Z.Yusuf Borazan 9Geyveli Duayenler Ahmet İşsever Z.Yusuf Borazan 5ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-10ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-3 ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-4ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-5ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-6ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-7ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-8ustad-ahmet-issever-kitap-calismalarina-devam-ediyor-9

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
3498 Kez Görüntülendi.