logo

El Emeği Göz Nuru Çeyizlikler

El Emeği Göz Nuru Çeyizlikler

El Emeği Göz Nuru Çeyizlikler 11.12.2012

El Emeği Göz Nuru Çeyizler Geyve Yöresi El Emeği Göz Nuru Çeyizliklerinden Bazılarının Fotoğrafları.. Geyve ve Yöresinde El Emeği Göz Nuru Çeyizlikler Bayanlar Tarafından Hazırlanmakta Uzun Kış Gecelerinde El Emeği Göz Nuruyla Örülmektedir. Geleneklerin Giderek Teknolojiye Yenildiği Günümüzde Özelikle Köylerde Bu Gelenekler Süre Gelmektedir.
11.12.2012 22:03 tarihinde yayınlandı 192 defa okundu
IELEME3

Geyve Yöresi El Emeği Göz Nuru Çeyizliklerinden Bazılarının Fotoğrafları..

Geyve ve Yöresinde El Emeği Göz Nuru Çeyizlikler Bayanlar Tarafından Hazırlanmakta Uzun Kış Gecelerinde El Emeği Göz Nuruyla Örülmektedir.
Geleneklerin Giderek Teknolojiye Yenildiği Günümüzde Özelikle Köylerde Bu Gelenekler Süre Gelmektedir.

İşlemelerin Kaneviçelerin Yatak Örtülerinin Giderek Azalmasıyla Unutulan Bu Kültürümüzü Yaymak Yaşatmak Gündemde Tutmak Meslek Edinenlere Bir Nebze Maddi Destek Sağlamasını Umuyoruz.

 

El Emeğinin Göz Nurunun İşlemelere Örgülere Aktarıldığı Umutların Mutlulukların Hüzünlerin İşlendiği Bir Çok El İşleri Vardır..Aşağıda Amatörce Derlediğimiz Orjinal El İşlerini Oyalarını Fotoğraflayıp Sizler Sunuyoruz.. Sizlerinde Yöresel El İşleriniz var İse Lütfen Fotoğraflarınızı Bize Yolayınız Buradan Yayınlayalım… SAYGILARIMIZLA.. geyveyoresi.com
Kaynak : GeyveYoresi.Com

 

Etiketler: » » »