logo

Geyve Eşme Köyü İlkokulu Atık Pil Toplama Yarışmasında Sakarya 1’incisi Oldu

Geyve Eşme Köyü İlkokulu Atık Pil Toplama Yarışmasında Sakarya 1’incisi Oldu

Geyve Eşme Köyü İlkokulu Atık Pil Toplama Yarışmasında Sakarya 1’incisi Oldu. 1 Haz 2018

Çevre Ödülleri AKM’de Verildi.
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde bu yıl 12.si düzenlenen ‘Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışması’nın ödül töreni AKM’de yapıldı.

AKM’de düzenlenen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Engin Kahraman, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Atilla Görgün, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Ödül Töreni öncesinde Nuri Bayar Ortaokulu tarafından hazırlanan ‘Vatan Sağ Olsun’ isimli oratoryo gösterisi sahnelendi. Sonrasında ise dereceye giren okullara ödülleri takdim edildi.

Çevreyi korumak hepimizin görevi
Programın açılış konuşmalarını gerçekleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Yarının temiz çevresi için bugünden çalışmak gereklidir. Bu nedenle Büyükşehir olarak bizler çevremizi geliştirmek için hassasiyet gösteriyoruz. Çevre bütünüyle Allah’ın bize teslim ettiği ve titizlikle koruyup geliştirmemizi istediği değerli bir emanettir. Bize emanet olan çevremize en iyi şekilde bakmak, koruyup güzelleştirmek hepimizin görevidir. Çevrenin korunması sadece kurumların değil bireylerinde sorumluluğundadır. Bu noktada kurumların görevi bilinçli çevrecilerin yetişmesi için gerekeni yapmaktır. Bu yarışmalarla amaçladığımız bunu başarabilmek. Çocuklarımızı çevre konusunda bilinçli birer birey olmalarını sağlamak için çalışmaktayız” diye konuştu.

Gelecek nesillere temiz çevre bırakalım
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Ne hava ne su ne toprak. Biz kirletmediğimiz sürece kirlenmeyecektir. Hiç biri kendi kendine kirlenmiyor. Bütün bunları kirleten bizler ve bizden sonra gelecek nesilden kaynaklanıyor. Bizden öncekilerin emanet ettiği çevreyi daha temiz tutarak, kollayarak sizlere ve sizden sonraki nesillere bırakmakla mesulüz. Bütün mesele özümüzdeki değerlerin farkına varıp kıymetini bilmektir. Bütün değişimler küçük bir adımla başlar ve her şey küçük bir adımla değişir. Bu duygu ve düşüncelerle atık pil ve atık yağ kampanyasında ve çevre ile ilgi resim yarışmasına katılımlarıyla çevre bilincinde sorumluluk gösteren tüm kurumlara ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışması’nda dereceye giren okullar;

Atık Pil Yarışması
1. Geyve Eşme İlkokulu

2. Sarıcalar İlkokulu

3. Akyazı Şehit Ahmet Çondul İlkokulu

4. 21 Haziran İlkokulu

5. Kaynarca Anaokulu

6. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

7. Şehit Mahmutbey Ortaokulu

8. Hacı Emine Oba İlkokulu

9. Kocaali Atatürk Ortaokulu

10. Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bitkisel Atık Yağ Yarışması
1. Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu

2. Teksen Koleji

3. Ahmet Yesevi İlkokulu

Çevre konulu resim yarışmasında ödül alan öğrenciler;

Ortaokullar arası
1. Adapazarı Sabihahanım Ortaokulu

2. Serdivan İmam Hatip Ortaokulu

3. Nazmiye Ömer Sözer Ortaokul

İlkokullar arası
1. Serdivan Mehmet Zorlu İlkokulu

2. Serdivan Özel Sakarya Üniversitesi Vakfı İlkokulu

3. Pamukova Elbirlik İlkokulu

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »