logo

Geyve Tıngır Zeytin Yağı Fabrikası 2016 Yılı Üretimine Devam Ediyor

Geyve Tıngır Zeytin Yağı Fabrikası 2016 Yılı Üretimine Devam Ediyor

Geyve Tıngır Zeytin Yağı Fabrikası 2016 Yılı Üretimine Devam Ediyor 19 Kas 2016

Geyve’de başlayan zeytin hasat ı üreticilerinin yüzünü güldürüyor.

Topladıkları zeytinleri pazarda yada tüccarlara satan zeytin üreticileri bu seneki zeytin üretiminden olduça düşük olduğunu söylediler. Bu seneki zeytin fiyatları ise zeytin üreticilerinin yüzlerini güldürüyor. Zeytinin kilosu cinsine göre toptan ve perakende satışta 9 TL ile 10 TL arasında değişiyor.

Zeytin hasat ı ile beraber zeytin yağı üretimi de başladı. Geyve ilçesinde zeytin üreticisinin hasat ettiği zeytini yağa dönüştürmek için Tıngır zeytin yağı Fabrikası zeytin üreticilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Tıngır Zeytin yağı fabrikası sahibi Fikret Tıngır; bu sene ki zeytin yağı üretiminin çok düşük olduğunu belirterek , Üretimlerimizi oldukça iyi yapıyoruz. Zeytin yağında da bu başarıyı hızla yakalamaya başladık. Zeytin yağı insan sağlığı içinde gerekli olan bir besin maddesi. Biz zeytin üretimi yapan çiftçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını biraz daha iyi alabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Fabrikamızda 700 Kg zeytini yaklaşık 18 Dk. içinde hazır kullanılabilir zeytin yağı haline getirip üreticilerimize teslim ediyoruz. dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »