logo

Geyve Zeytin Hasadına Başladı. Geyve’de Zeytinler Toplanmaya Başladı.

Geyve Zeytin Hasadına Başladı. Geyve’de Zeytinler Toplanmaya Başladı.

Geyve Zeytin Hasadına Başladı. Geyve’de Zeytinler Toplanmaya Başladı.(03.11.2019)

Geyve ilçesinde hasat mevsimi sürüyor. ilçenin köylerinde yetişen meyvelerden sonra şimdilerde ise Zeytin hasadı yapılmaya başlandı. Geyve ilçesinin merkezinde ve köylerinde bulunan Zeytin bahçelerinde 2019 yılı Zeytin Hasadı Yapılmaya Başlandı.

Bu yıl hasadın az olduğu olan ürünlerin ise iri ve dolgun olduğu belirtiliyor. Geyve ilçesi ve köylerinde toplanmaya başlanan zeytinler ilçede bulunan Zeytinyağı Fabrikasında Kontinü Son Sistem ile Yağa dönüştürülüyor. Oldukça faydalı olan zeytin yağı yörede tüm yemek ve salatalarda kullanılıyor.

Geyve ve köylerinde yetiştirilen Zeytinler Yağlık Sofralık olarak iki şekilde kullanılıyor. Sofralık Zeytinler ise sele ve değişik çeşitleri ile kurulup bir yıl bekledikten sonra tüketiliyor.

Zeytin hasadı ile beraber TINGIR ZEYTİNYAĞI FABRİKASI zeytin yağı üretimi de başladı. Geyve ilçesinde zeytin üreticisinin hasat ettiği zeytini yağa dönüştürmek için Geyve Tıngır Zeytin Yağı Fabrikasını  tercih ediyorlar. Zeytin üreticilerine hizmet vermeye devam eden fabrika en kaliteli son sitem makineleri ile Zeytin yağı üretmeye devam ediyor

Tıngır Zeytin yağı fabrikası sahibi Fikret Tıngır; bu sene ki zeytin yağı üretiminin çok iyi olduğunu belirterek , Üretimlerimizi oldukça iyi yapıyoruz. Zeytin yağında da bu başarıyı hızla yakalamaya başladık. Zeytin yağı insan sağlığı içinde gerekli olan bir besin maddesi. Biz zeytin üretimi yapan çiftçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını biraz daha iyi alabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Fabrikamızda 700 Kg zeytini yaklaşık 18 Dk. içinde hazır kullanılabilir zeytin yağı haline getirip üreticilerimize teslim ediyoruz. dedi.

ADRES= 

Etiketler: » » » » » » »