logo

Kuşaktan Kuşağa Toz Biberci

Kuşaktan Kuşağa Toz Biberci 25 Eyl 2022

Geyve Eşme Köyünde Kuşaktan Kuşağa Toz Biberci. Geyve İlçesinde, yıllardır aynı yerde ve aynı iş kolunda müşterilerine hizmet veren Doğrusöz ailesi saygınlığını sürdürmekte.

Geyve İlçesi Eşme Mahallesinde yaşamını sürdüren ve göçmen olan Doğrusöz ailesi fertleri, Merhum Cemal Doğrusöz Merhum Oğlu Kemal Doğrusöz ve halen bibercilik yapan İrfan Doğrusöz kendi ürettikleri biberleri kurutup değirmende çektikten sonra özelliklerine göre paketleyerek müşterilerine sunmaktalar.

Ailenin son temsilcisi olan İrfan Doğrusöz, 5 kuşaktır devam eden bu iş kolunda hizmet vermekte. Efendiliği, kibarlığı ve aileden gelen saygınlığı ile müşterilerine hizmet veren İrfan Doğrusöz’ e bereketli satışlar ve sağlıklı ömürler dileriz. Namık Cihan. Geyve

Geyve Yöresi Toz Biberi Yemeklerin Rengi Tadı.(14 Eylül 2014 )

Geyve Yöremizde Yetişen Biberlerden Üretilen  Sofralık Toz Biber ve Pul Biber Sofraların Tadı Olmaya Devam Ediyor. Yemeklere Verdiği Kendine Has Tadı ve Rengiyle Yöremizden Vazgeçilmezleri Arasında Yer Alıyor.

Geyve Yöresinde az miktarda üretilen özelikle Karacaören,Burhaniye, ve ova köylerinde yetiştirilip üretilmektedir.

Son Yıllarda Üretimi Oldukça Azalan Kırmızı Toz Biber Tadını Bilenler İçin Vazgeçilmez Bir Tat. Geyve İlçesinde Doğal Fırınlarda Yapılan Oldukça Az Üretilen Toz Biber Yemeklerin Renk ve Tadını Veriyor.

 

Biberci İrfan DOĞRUSÖZ

 

Biberci Merhum Cemal DOĞRUSÖZ

 

Biberci Merhum Kemal DOĞRUSÖZ

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »