logo

S.Ü.Ö Taraklıda Geyve Yöresi Halk Oyunlarını Oynadılar. 16.12.2012

S.Ü.Ö Taraklıda Geyve Yöresi Halk Oyunlarını Oynadılar. 16.12.2012

S.Ü.Ö Taraklıda Geyve Yöresi Halk Oyunlarını Oynadılar. 16.12.2012

Sakarya Üniversitesinden Yaklaşık 30 Öğrenci Taraklı Geyve Yöresi Halk Oyunlarını Öğreniyorlar. Yaklaşık 30 Öğrenci Halk Oyunlarını Yerinde Oynamak için Öğle saatlerinde Taraklıya Geldi. Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkında Yaklaşık 1 Saat Halk Oyunlarını Oynadılar. Gösteriyi Çok Sayıda Taraklı lı Vatandaşta izledi. Öğrenciler Daha Sonra MURAT HAN CAFEDE Gözleme Partisine Katıldılar.

BAKIN SAKARYALI ÖĞRENCİLER HALK OYUNLARIMIZI NASIL OYNUYORLAR
TEBRİKLER SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE

Sakarya Üniversitesi Öğrencilerinde Yöresel Proje

Sakarya Üniversitesinden Yaklaşık 30 Öğrenci Taraklı Geyve Yöresi Halk Oyunlarını Öğreniyorlar.

Yaklaşık 30 Öğrenci Halk Oyunlarını Yerinde Oynamak için Öğle saatlerinde Taraklıya Geldi. Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkında Yaklaşık 1 Saat Halk Oyunlarını Oynadılar. Gösteriyi Çok Sayıda Taraklı lı Vatandaşta izledi. Öğrenciler Daha Sonra MURAT HAN CAFEDE Gözleme Partisine Katıldılar.

Proje Hocasının Yaptığı Açıklamada Sakarya Üniversitesinde Değişik Bölümlerde Okuyan Öğrencilerimiz Sakarya’daki Yöresel Oyunları Geyve Yöresi Halk Oyunlarını Öğreniyorlar. 6 Haftalık Çalışma Sürecinde 4 Tane Oyun Konak Getirme Karşılama Karagözlüm Ada Kasabı ve Bir Nebzede Olsa Çiftetelli Oyunlarıyla Manav Oyunlarını Öğrendiler.

Bu Arada Taraklı İlçesini de Ziyaret Edip Tarihi Evlerini Otantik Sokaklarını Tarihi Çınar Ağacını Görmek istedik dediler.

HALKOYUNU4 HALKOYUNU33

Etiketler: » » » » » »