logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Saklı Cennet Geyve Doğançay Şelalesi

Saklı Cennet Geyve Doğançay Şelalesi

Saklı Cennet Geyve Doğançay Şelalesi (22 Kasım 2019)

Sakarya Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Öğretmenleri, Öğretmen Yılmaz YÜREK İN rehberliğinde Geyve Doğançay Şelalesini gezdiler, piknik yaptılar. Geçtiğimiz yıllarda Geyve ilçesinde öğretmenlik yapan Yılmaz Yürek halen görevde olduğu Sakarya Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Öğretmenlerini Saklı Cennet Geyve Doğançay Şelalesini gezdirerek tanıttı.

Öğretmen Yılmaz Yürek’in Anlatımı İle Sakarya Geyve Doğançay Köyü Şelalesi İzlenimi.

Geyve ilçesinde bozulmamış doğasıyla konuklarına görsel bir şölen sunan Doğançay Şelalesine Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi öğretmenleri olarak gezi düzenledik. Gezimiz herkes keyifli ve mutlu bir  gün geçirmiş oldu.
Şelaleye yakın sayılacak bir noktada araçlarımızdan inerek şelaleye zorlu patika yoldan ve dere yatağının içerisine inerek şelaleye ulaştık. Daha sonra dönüş yolu için yürüyüş traking parkuru olarak da kullanılan orman yollarından geçerek araçlarımızın bulunduğu park alanına ulaştık. Servisçi arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu köfte ve sucuk ikramıyla güzel günü noktaladık.

Sakarya ilinin Geyve ilçesi Doğançay mahallesinde bulunan Doğançay şelalesi gezip görülecek yerler listesinde ilk sıralarda olmasını öneririz. Bozulmamış doğasıyla görsel bir şölen sunmaktadır.

Tarihi ve doğal güzelliğe sahip Geyve ilçesinde bulunan Doğançay Şelalesi, 13 Mayıs 2013 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından tabiat parkı ilan edilmiştir.Gizli kalmış cennetten bir köşe olan Doğançay Şelalesinin döküldüğü noktada küçük bir gölet bulunuyor.

Sakarya Geyve Doğançay Şelalesi 

Doğançay Şelalesi, Sakarya ili, Geyve ilçesi, Maksudiye, köyünde bulunan şelale. Sakarya merkeze uzaklığı 25 km, Sakarya-Bilecik yoluna 10 km uzaklıkta, denizden yaklaşık 400 m yüksektedir. 4 ha büyüklüğünde alan 13 Mayıs 2013 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından tabiat parkı ilan edilmiştir.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
2579 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.