logo

Geyve’de Yeni Bir Yılan Türümü!!

Geyve’de Yeni Bir Yılan Türümü!!

Geyve’de Yeni Bir Yılan Türümü!!  (14.01.2013)

Geyve’de Yeni Bir Yılan Türümü!! Geyve İlçesi Yukarı bağlarbaşı Köyü Kıran Arkası Mevkisinde
Yöremizin Doğa Severi Araştırmacı Çevreci ve Sitemizin Foto Muhabiri Aziz YAVUZ (Namı Diyar ”ÇAMUR AZİZ”)
Tarafından Ölü Bulunan Bu Yılan Görenleri Hayrete Düşürüyor. Farklı Renk farklı Kafa Yapısıyla Yöremizde Bilinen Yılanlara Türlerine Benzemeyen Bu Yılan Türü Şu Soruyu Akla Getiriyor.. ” GEYVE YÖRESİNDE FARKLI BİR YILAN TÜRÜMÜ VAR”

14.09.2012 Saat 19:30 Sıralarında Geyve İlçesi Yukarı bağlarbaşı Köyü Kıran Arkası Mevkisinde Ölü Olarak Bulunan
Bu Yılan Doğa Severi Araştırmacı Çevreci ve Sitemizin Foto Muhabiri Aziz YAVUZ (Namı Diyar ”ÇAMUR AZİZ”) Tarafından Fotoğraflandırılmıştır. Fotoğrafları Yeni Paylaştığından Haberimizi Fotoğrafları görünce Yaptık.

Aziz YAVUZ’Un Anlatıklarına Göre..Şeref, 2 genç çobanlık yapıyorlar, yılan birşey yemiş yerde uzanmış haldeydi. Ben canlı sandım hemen video çekimini açtım baya çektim. Hareket etmiyordu dürttüm yine hareket yok,iyice yaklaşıp baktım ağzından kan akıyordu. Yeni ölmüş çobanları çağırdım onlarında haberi yokmuş.Orada başka birileride yoktu yılan kafasından ısırılmış gibiydi,başka bir yerinde birşey yoktu,bence başka yabani bir hayvan kafasından ısırıp öldürmüştü.Yılanın karnı baya şişti büyük birşey yutmuştu belkide onun için düşmanından kaçamadı. Bu cins bir yılanı bölgemizde ilk defa gördüm.Aziz YAVUZ

BAGLARBASIYILAN112

Geyve Bağlarbaşı Köyü’nün Eski İsmi ( YILANDA ) dır.. Rivayetlere Göre

1-Bizans prensesi Yolanda’nın yaşadığı yerdir.(bu isimden türediği Yolanda’Nın yılanda olduğu)

2-Toprağın,dağın eteğinin göçmesi veya kayması Buna toprak yıldı (toprak yıkıldı -yıldı – yığıldı -yumuldu) da derler Yılandağ dağ kaybolmuş yılanda olmuştur.

Fotoğraflar = Aziz Yavuz Metin =

06.11.2012

BAGLARBASIYILAN117 BAGLARBASIYILAN111 BAGLARBASIYILAN11515 BAGLARBASIYILAN114

Etiketler: » » » » » » » » » »