logo

Tarihe İşte Böyle Demir Çakarız

Tarihe İşte Böyle Demir Çakarız. 27 Kas 2013

BİR DEMİRCİNİN BİLİNÇSİZ ÇALIŞMASI İŞTE BÖYLE DÜZELTİLDİ TIKLAYINIZ

Taş Deyip Geçmeyin Onu Yerinden Kaldıracaksınız Bu Şekilde Duvar Yapacaksınız Zor İşler Bunlar Devlet Bu Taşlara Sahip Çıkamamış Seyretmiş Vatandaşta Duvar Yapamış Saklayabileceği en uygun yerde bahçesinde saklamış.

Kimbilir ? Daha Böyle Ne Taşlar Ev Temellerinde Duvarlarda Kırılarak Kulanıldı. Geyve Yöresinde Tarihi Eserlerin Sahipsizliği Vurdum Duymazlığı Ortada. Geyve Doğancıl Köyü Merkezde Muhtarın Evinin Bahçesinde Duvarda Gördüğümüz  Tarihi Eserler Dikkatimizi Çekti.

Geyve Yöresi Tarihi Eserlerinin İlgisizliği Sahipsizliği Bu Şekilde Ortadadır. Bu Geyve Doğancıl  Köyüne  Hiçmi Devlet Yetkilisi Gitmez Giderde Bu Eserleri Görmezmi Görürlerde İlgilenmezlermi Gerekli Yerlere Müracaat Etmezlermi? Yoksa Taş Deyip Geçerlermi?

Geçtiğimiz Yıllarda Geyve ve Civarında Bu Tarihi Eserlerin Sayılması Tasnifi Konusunda Bir Çalışma Yapılmıştı.  Sanıyoruzki Sayılıp Oldukları Yerlerde Bırakılmış Korumaya Alınmamışlar. Tarihe Işık Tutacak Bu Eserlerin Korunması Korumaya Alınması ve Gereken Arkeolojik Bilgilerinin Gün Yüzüne Çıkması Gerekiyor. Bu Konuda Yetkilileri Göreve Çağırıyoruz. (geyveyoresi.com)

 

 

Etiketler: » » » » » » »
6248 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.